Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Palantir Technologies – dlaczego inwestorzy detaliczni są zachwyceni?

Zdecydowanie nie każda spółka, okrzyknięta mianem króla hossy lat 2020-2021 zachowała swój urok. Zastrzeżenie to nie dotyczy jednak spółki Palantir, której kurs ma się znakomicie!

Opublikowano:
Palantir Technologies – dlaczego inwestorzy detaliczni są zachwyceni?
Zdj.: depositphotos.com

Palantir Technologies (NYSE: PLTR) wywołał wiele kontrowersji i był przedmiotem różnych interpretacji wśród inwestorów na NASDAQ-100. Zarówno inwestorzy detaliczni, jak i instytucjonalni mieli odmienne spojrzenia na tę spółkę.

CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST PALANTIR

Debiut na giełdzie pod koniec 2020 roku spowodował duże zainteresowanie, zwłaszcza ze strony inwestorów detalicznych, podczas gdy analitycy instytucjonalni mieli wątpliwości, uważając Palantir za wykonawcę rządowego lub firmę konsultingową.

Kluczowym podnoszonym zastrzeżeniem względem Palantira jest jego postrzegana zależność od kontraktów rządowych, co prowadzi do porównań z uznanymi wykonawcami rządowymi, takimi jak RTX Corporation i Lockheed Martin.

Jednak trendy przychodów firmy wykazały zmianę, a jej działalność w sektorze komercyjnym wykazuje przyspieszający wzrost i nie gra już drugich skrzypiec w stosunku do dotychczasowego segmentu rządowego.

Palantir to coś więcej, niż rządowy kontraktor

Zdj.: rawpixel na freepik.com
Układ SI
AI rozwija się bardzo dynamicznie

W ciągu ostatniego roku Palantir poczynił postępy w penetracji sektora prywatnego, wprowadzając swoją platformę sztucznej inteligencji.

Innowacyjna strategia firmy w zakresie generowania leadów, w tym wciągające seminaria i zwiększone zaangażowanie klientów, przyczyniły się do sukcesu AIP i wygenerowanego przez nią popytu.

Osłabiło to argument, że Palantir jest wyłącznie wykonawcą rządowym i potwierdziło rozwój firmy w zakresie produktów oprogramowania analitycznego.

Pomimo utrzymującego się sceptycyzmu ze strony niektórych analityków, ostatnia akcja cenowa akcji Palantir sugeruje, że zyskuje ona szerszą akceptację jako wschodzący lider AI wśród dużych odpowiedników technologicznych.

Ponieważ Palantir nadal buduje silną działalność poza swoją dotychczasową praktyką rządową, oferuje ciekawą możliwość inwestycyjną poza największymi spółkami technologicznymi, czyli tak zwanym Big Techem.

Podsumowując, inicjatywy strategiczne Palantir podważyły niedźwiedzie argumenty przeciwko spółce, demonstrując potencjał do dalszego wzrostu.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.