Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Bogdanka ogłasza nowe nominacje w kierownictwie – co to oznacza?

W Lubelskim Węglu "Bogdanka", czołowym podmiocie polskiego sektora wydobywczego, doszło w ostatnim czasie do dużych zmian w kadrze zarządzającej. Poznaj interesujące szczegóły!

Opublikowano:
Bogdanka ogłasza nowe nominacje w kierownictwie – co to oznacza?
Zdj.: lw.com.pl

Spółka poinformowała o powołaniu Zbigniewa Stopy na stanowisko Prezesa Zarządu z dniem 1 maja 2024 roku. Stopa, doświadczony profesjonalista w branży górniczej, jest związany z Bogdanką od 2006 r., kiedy to dołączył do zarządu spółki, a następnie od 2012 r. do odwołania w 2016 r. pełnił funkcję prezesa zarządu.

DALSZE NOMINACJE W LWB

Oprócz Stopy, na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. produkcji powołany został Bartosz Rożnawski, a wiceprezesem zarządu ds. rozwoju został Sławomir Krenczyk. Ich nominacje są częścią wspólnej kadencji, która rozpoczęła się 24 czerwca 2022 r.

Zmiany w strukturze zarządu następują w kluczowym momencie dla tego surowcowego giganta, ponieważ spółka opublikowała wstępne skonsolidowane wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2024 roku.

Wyniki wykazały przychody netto Bogdanki ze sprzedaży w wysokości 815,9 mln zł, EBITDA w wysokości 162,5 mln zł, EBIT w wysokości 48,3 mln zł oraz zysk netto w wysokości 42,8 mln zł.

LWB musi radzić sobie z niższymi cenami węgla!

Zdj.: lw.com.pl
pracownicy Bogdanki
Górnik z kopalni LW Bogdanka

Na wyniki Bogdanki wpływ miały niższe ceny węgla oraz zmniejszony popyt na węgiel energetyczny zarówno ze strony klientów krajowych, jak i zagranicznych.

Pomimo tych wyzwań, spółka wykazała się zdolnością do dostosowania się do warunków rynkowych poprzez dostosowanie poziomu produkcji, dzięki pracom przygotowawczym przeprowadzonym w poprzednim i bieżącym roku.

Zmiany w zarządzie i wyniki finansowe odzwierciedlają wysiłki firmy zmierzające do poruszania się w złożonym środowisku rynkowym i zapewnienia sobie stabilności i wzrostu w przyszłości.

Ostateczne wyniki finansowe zostaną przedstawione w skonsolidowanym raporcie kwartalnym, którego publikację zaplanowano na 22 maja.

W kontekście tych wydarzeń korporacyjnych, Bogdanka nadal wywiera znaczący wpływ na regionalną gospodarkę, a jej strategiczne decyzje są uważnie monitorowane przez obserwatorów branży i interesariuszy.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.