Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Niesamowite! BNP Paribas zainwestował w Bitcoina i zaskoczył cały rynek finansowy!

Popularyzacja Bitcoina trwa! BNP Paribas, drugi co do wielkości bank w Europie, dokonał wejścia w rynek kryptowalut, inwestując w iShares Bitcoin Trust (IBIT) firmy BlackRock.

Opublikowano:
Niesamowite! BNP Paribas zainwestował w Bitcoina i zaskoczył cały rynek finansowy!
Zdj.: depositphotos.com

Francuski międzynarodowy bank, zarządzający aktywami o wartości 600 miliardów dolarów, nabył 1 030 akcji IBIT, co odzwierciedla łączną inwestycję w symbolicznej wysokości 41 684,10 USD.

SZCZEGÓŁY INWESTYCJI W BITCOINA

Posunięcie to stanowi zmianę w podejściu BNP Paribas do kryptowalut, biorąc pod uwagę wcześniejszy sceptycyzm banku i małe zainteresowanie klientów aktywami cyfrowymi zaledwie dwa lata temu.

Inwestycja banku została ujawniona w zgłoszeniu 13F do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), czyli raporcie dla instytucjonalnych menedżerów inwestycyjnych, takich jak BNP Paribas.

Raport ten przedstawia posiadane przez nich akcje i zapewnia wgląd w ich strategie inwestycyjne. Inwestycja ta wpisuje się w szerszy trend kapitału instytucjonalnego zmierzającego w kierunku funduszy ETF Bitcoin od czasu ich zatwierdzenia w styczniu 2024 roku.

Dlaczego decyzja BNP Paribas jest tak znacząca?

Zdj.: pexels.com
bitcoin
Upowszechnienie Bitcoina to fakt

Inwestycja BNP Paribas, choć nie jest duża, jest znaczącym krokiem w kierunku przyjęcia Bitcoina przez instytucje finansowe głównego nurtu.

Jest to zgodne z przewidywaniami starszego analityka ETF Bloomberga Erica Balchunasa, który spodziewał się zwiększonego instytucjonalnego przyjęcia funduszy ETF Bitcoin.

Oczekuje się, że ponad 500 doradców inwestycyjnych ujawni swoje udziały do 15 maja, kiedy to upłynie termin składania wniosków 13F, co dodatkowo potwierdza trend zaangażowania instytucjonalnego w aktywa cyfrowe.

Tymczasem BlackRock, emitent IBIT, rozważa rozszerzenie swojej oferty Bitcoin ETF. Robert Mitchnick, szef aktywów cyfrowych BlackRock, podkreślił trwające dyskusje wśród instytucji na temat alokacji Bitcoina w ich portfelach.

Z aktywami o wartości 17,2 mld USD, IBIT przyciągnął znaczną uwagę inwestorów poszukujących ekspozycji na rozwijający się rynek kryptowalut. Kontrastuje to z innymi produktami instytucjonalnymi, takimi jak Grayscale Bitcoin Trust’s GBTC, którego aktywa wynoszą 24,3 mld USD.

Ta zmiana nastrojów i strategicznego kierunku jednego z największych europejskich banków sygnalizuje rosnącą akceptację i zainteresowanie kryptowalutami wśród tradycyjnych instytucji finansowych.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.