Rynek kryptowalut doświadczył ostatnio znacznego spowolnienia, z Bitcoinem (BTC) na czele. Po przekroczeniu poziomu 44 000 USD, Bitcoin wykonał gwałtowny zwrot, spadając z 43 800 USD do prawie 40 500 USD w ciągu kilku minut. Pomimo krótkiego odbicia do 42 400 USD, cena ponownie spadła do około 40 200 USD, powodując znaczne straty na całym rynku.
Analitycy rynkowi ostrzegali przed takimi ruchami, podkreślając, że pomagają one oczyścić rynek z nadmiernej dźwigni finansowej i przygotowują grunt pod przyszły wzrost.
Ostatnie spadki spowodowały likwidację pozycji lewarowanych o wartości ponad 520 milionów dolarów. Joel Kruger z LMAX Group przypisał słabość rynku silniejszemu dolarowi, sugerując, że Bitcoin może kontynuować trajektorię wzrostową po cofnięciu. Jednak akcje spółek związanych z kryptowalutami, takich jak firmy zajmujące się kopaniem krypto i giełdy kryptowalut, również doświadczyły znacznych spadków.
CZYTAJ WIĘCEJ! O korelacji pomiędzy wybranymi spółkami, a rynkiem kryptowalut pisaliśmy w artykule: “Jak mieć ekspozycję na kryptowaluty, kupując wyłącznie akcje“. Zapraszamy do jego lektury!
Informacje o spadkach cen
Spadek ten został częściowo przypisany zwiększonemu poparciu dla ustawy, która zaostrzyłaby przepisy dotyczące rynku aktywów cyfrowych w Stanach Zjednoczonych. Senator Elizabeth Warren uzyskała poparcie kolejnych senatorów dla ustawy, mającej na celu poddanie rynku kryptowalut podobnym regulacjom jak sektor bankowy, potencjalnie wymagając od giełd kryptowalutowych weryfikacji własności adresów, na które klienci przelewają środki.
Przed spadkiem cen odnotowano sygnały ostrzegawcze przegrzanego Bitcoina, z oznakami przegrzania i sprzedaży zgromadzonych kryptowalut sugerującymi, że inwestorzy starali się wypłacić zyski i uniknąć potencjalnego ryzyka. Pomimo zawirowań na rynku, istnieją pozytywne perspektywy dla przyszłości Bitcoina, z potencjalnymi przyszłymi zyskami i oczekiwaniem na zatwierdzenie Bitcoin ETF przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, co wpłynie na kolejne ruchy rynku. Rynek pozostaje dynamiczny i wrażliwy na szereg czynników, w tym potencjalne zmiany regulacyjne i korekty rynkowe.
Post discussion: 0 comments
Nobody has commented yet. Log in and be the first! Post your thoughts and start the discussion.