Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Kryptowaluta BONK walczy o przetrwanie – co zrobić, by uniknąć strat?

BONK był zdecydowanie najgorętszym projektem krypto minionych miesięcy. Jednak obecnie widzimy, jak uchodzi z niego powietrze. Czy inwestorzy mogą liczyć na dalszy rajd BONK?

Opublikowano:
Kryptowaluta BONK walczy o przetrwanie – co zrobić, by uniknąć strat?
Zdj.: depositphotos.com

Kryptowaluta – mem o nazwie Bonk, która wcześniej cieszyła się dużym zainteresowaniem, odnotowała spadek cen, kontynuujący średnio udany miesiąc.

Doprowadziło to traderów do przyjęcia niedźwiedziej perspektywy i zwiększenia krótkich pozycji. Pomimo tego spowolnienia, BONK zdołał przewyższyć sporo ważnych tokenów (jak chociażby GALA) pod względem kapitalizacji rynkowej.

spadek ceny oraz wolumenu

Cena BONK nie tylko spadała o kilkanaście procent na przestrzeni naprawdę krótkiego czasu, ale jego wolumen obrotu spadł o 45,24%, osiągając zaledwie 121,65 milionów USD, zgodnie z CoinMarketCap.

Ten znaczny spadek ceny nastąpił po hossie na początku roku, a kryptowaluta BONK walczyła o wzrost ceny od 11 stycznia. Ogólnie rzecz biorąc, cena BONK spadła w tym okresie o 24,85%, przy czym wiele niższych szczytów i niższych dołków ustanowiło trend spadkowy.

Ostatnie miesiące przegrzały memcoina Bonk

bonk kryptowaluta
symbol BONK

Analizując wskaźnik RSI (Relative Strength Index) tej memowej monety opartej o Solanę, w ciągu ostatnich kilku dni spadł on z 68,30 do 52,95. RSI mierzy szybkość i zmianę ruchów cen, wskazuje, czy aktywa są wykupione czy wyprzedane.

Spadek RSI sugeruje osłabienie impetu wzrostowego i potencjalny wzrost presji sprzedażowej. Co więcej, wskaźnik Chaikin Money Flow dla BONK spadł z 0,22 do 0,03, wskazując na zmniejszenie siły napływu pieniędzy do aktywa i potencjalną zmianę nastrojów rynkowych.

Krótkie, zlewarowane pozycje CFD zajęte przeciwko BONK wzrosły do 52,6% w momencie publikacji, sygnalizując rosnące niedźwiedzie nastroje i przewidując potencjalny spadek ceny BONK.

W świetle tych wydarzeń wydaje się, że w chwili pisania tego tekstu istnieją wzmocnione oznaki osłabionej presji zakupowej. Inwestorzy uważnie monitorują te wskaźniki, aby ocenić potencjalny przyszły ruch BONK, jak i podobnych walorów.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.