Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Rewolucyjny program Kredyt mieszkaniowy na start – co musisz o nim wiedzieć!

Tuż po wyborach samorządowych doczekaliśmy się prezentacji szczegółów tworzonego programu "Kredyt mieszkaniowy na start", znanego też jako kredyt 0%. Poznaj kluczowe informacje!

Opublikowano:
Rewolucyjny program Kredyt mieszkaniowy na start – co musisz o nim wiedzieć!
Zdj.: depositphotos.com

Polski rynek mieszkaniowy stoi w obliczu wyzwań, co skłoniło rząd do zaproponowania nowej inicjatywy, programu “Kredyt mieszkaniowy na start”, jako następcy “Bezpiecznego kredytu 2 procent”.

Program ma na celu zapewnienie wsparcia z limitami dostosowanymi do potrzeb rodzin o różnej wielkości i poziomie dochodów.

Oczekuje się, że program wejdzie w życie 30 dni po jego ogłoszeniu, wprowadzi kredyt mieszkaniowy o oprocentowaniu “0 procent”. Rzeczywista stopa procentowa i kwota dopłaty będą zależeć od liczby dzieci w gospodarstwie domowym.

Szczegóły programu Kredyt 0 Procent

Zdj.: pixabay.com
hipoteka
Popyt na kredyty hipoteczne rośnie

Oprocentowanie będzie wahać się od 0 do 1,5%, a kryteria dochodowe będą wynosić od 7 000 zł netto dla singli do 23 000 zł netto dla rodzin pięcioosobowych lub większych.

Kredyt hipoteczny z dopłatami będzie udzielany na co najmniej 15 lat, ze stałym oprocentowaniem i planem spłaty rat malejących przez pierwsze pięć lat.

ZAMROŻENIE RAT

Pierwsze 60 rat będzie objęte dopłatami. Nowy mechanizm “zamrozi” ratę malejącą na poziomie najwyższej raty w harmonogramie, skutecznie zrównując raty z perspektywy kredytobiorcy.

Program ma być dostępny dla wniosków do końca 2027 r., przy czym oczekuje się, że do tego czasu warunki uzyskania kredytów hipotecznych z regularnej oferty rynkowej banków ustabilizują się na tyle, że dopłaty nie będą już konieczne.

Konsultacje publiczne i koordynacja międzyresortowa nad projektem ustawy potrwają 14 dni, z dodatkowymi 21 dniami na zgłaszanie uwag. Ministerstwo Rozwoju i Technologii wyznaczyło termin zgłaszania uwag do projektu do 19 kwietnia.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.