Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Koniec fabryki Toshiby w Gnieźnie! Ponad 100 pracowników na bruku

Gospodarka łapie wyraźną zadyszkę! W zaskakującym i przygnębiającym komunikacie pracownicy fabryki Toshiby w Gnieźnie otrzymali wiadomość, że zakład zaprzestanie działalności.

Koniec fabryki Toshiby w Gnieźnie! Ponad 100 pracowników na bruku
Zdj.: depositphotos.com

Firma ogłosiła, że cała produkcja zostanie wstrzymana, a pracownicy będą musieli stawić czoła zwolnieniom grupowym. Zakład ma zostać zamknięty do jesieni 2024 roku, co doprowadzi do utraty pracy przez ponad 100 osób.

Krótki rys historyczny

Fabryka Toshiby w Gnieźnie została zainaugurowana w 2020 roku po tym, jak firma zakupiła magazyny przy ulicy Gdańskiej za około 10 milionów euro. Inwestycja w zakład produkcyjny wyniosła około 100 mln zł.

Fabryka zajmuje powierzchnię 37 000 metrów kwadratowych, z czego hale produkcyjne zajmują 17 000 metrów kwadratowych.

Zakład produkował: klimatyzatory, systemy chłodnicze, wentylatory i kompresory. Otwarcie fabryki było ważnym wydarzeniem dla Gniezna. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział oficjele samorządowi i otoczenie gospodarcze.

Dlaczego ta decyzja jest przygnębiająca?

Zdj.: depositphotos.com
logo Michelin
Niedawno zwolnienia dotknęły Michelin, dziś Toshibę

Fabryka miała stać się ważnym elementem lokalnej gospodarki, dającym zatrudnienie i wspierającym rozwój regionu.

Pierwsze urządzenia wyprodukowane przez zakład zjechały z linii produkcyjnej na początku 2021 roku. Początkowo zakład zatrudniał 30 osób, a ich liczba wzrosła do ponad 100.

Decyzja o zamknięciu zakładu jest znaczącym ciosem dla lokalnej społeczności. Wielu pracowników i ich rodziny stoją teraz w obliczu trudnej sytuacji, a miasto traci ważnego inwestora.

Administracja miasta i lokalne organizacje będą musiały podjąć działania, aby pomóc zwolnionym pracownikom w znalezieniu nowej pracy i wesprzeć ich w tym trudnym okresie.

Mamy nadzieję, że Gniezno szybko znajdzie nowe możliwości rozwoju i przyciągnie innych inwestorów, którzy zrekompensują straty spowodowane zamknięciem zakładu.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.