Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Goldman Sachs obniża prognozy dla funta – co dalej dla GBP/USD?

Funt brytyjski znajduje się w trendzie spadkowym, wzmocnionym przez decyzję Banku Anglii o utrzymaniu stóp procentowych na poziomie 5,25%. Goldman Sachs reaguje na to zdarzenie!

Goldman Sachs obniża prognozy dla funta – co dalej dla GBP/USD?
Zdj.: depositphotos.com

Decyzja Banku Anglii o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie była zgodna z oczekiwaniami rynku. Jednak obniżone prognozy inflacyjne banku centralnego i oznaki spowolnionej gospodarki wywołały spekulacje na temat potencjalnej obniżki stóp procentowych w czerwcu.

NIEDŹWIEDZI POGLĄD

Decyzja ta skłoniła analityków Goldman Sachs do obniżenia prognozy dla kursu GBP/USD, przewidując spadek poniżej poziomu 1,24 dolara w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Możliwość obniżki stóp procentowych, doprowadziła do osłabienia funta, który początkowo spadł o około 0,6% do około 1,2445, po czym nastąpiła szybka korekta i odkupienie lokalnego dna.

Goldman Sachs wątpi w siłę funta

Zdj.: pixabay.com
brytyjski funt
Funt traci na wartości

Pomimo krótkotrwałego umocnienia funta na rynku forex po pozytywnych danych gospodarczych za pierwszy kwartał 2024 r. i marcowej produkcji przemysłowej, analitycy Goldman Sachs pozostają przekonani o dalszej wyprzedaży.

Sentyment ten jest wspierany przez oświadczenie gubernatora BoE Baileya, sugerujące potencjalną obniżkę stóp procentowych w czerwcu, w zależności od nadchodzących wskaźników ekonomicznych.

Rynek wycenia obecnie 55% szans na obniżkę stóp w czerwcu, nieco wyżej niż łączne prawdopodobieństwo szacowane wcześniej dla obecnej i czerwcowej decyzji.

Z drugiej strony oczekuje się, że Fed utrzyma wyższe stopy procentowe ze względu na stabilny rynek pracy w Stanach Zjednoczonych, co powinno wspierać dolara. Ta rozbieżność w polityce pieniężnej między BoE a Fed prawdopodobnie znacząco wpłynie na kurs GBP/USD.

Inwestorzy zmagają się z brakiem impetu funta szterlinga na szerszym rynku walutowym i utratą jastrzębiego wsparcia ze strony BoE. Potencjalna obniżka stóp procentowych w czerwcu stawia stabilność funta pod znakiem zapytania, a załamanie kursu GBP/USD wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.