Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Nie do wiary! FTX obiecuje pełny zwrot dla byłych klientów po spektakularnym upadku

Powiało optymizmem! W zaskakującym obrocie wydarzeń, FTX, niegdyś czołowa giełda kryptowalut, ujawniła plany pełnego zwrotu swoim byłym klientom strat poniesionych po jej upadku.

Opublikowano:
Nie do wiary! FTX obiecuje pełny zwrot dla byłych klientów po spektakularnym upadku
Zdj.: depositphotos.com

Upadek FTX w listopadzie 2022 r. wywołał falę wstrząsów w świecie kryptowalut, ale jego następstwa były jeszcze bardziej zdumiewające.

Po bankructwie firmy Sam Bankman-Fried został aresztowany i oskarżony o oszukanie inwestorów i pożyczkodawców, a także zdefraudowanie miliardów dolarów z giełdy.

POTENCJALNE DOBRE WIEŚCI

Obecnie giełda kryptowalut zapewnia zaś o zdolności pełnej spłaty swoich wierzycieli!

Wydarzenie to jest szczególnie godne uwagi, ponieważ bardzo rzadko zdarza się, aby ofiary takich bankructw odzyskały wszystkie utracone środki; zazwyczaj muszą zadowolić się ułamkiem początkowej inwestycji.

Dodajmy że skandal związany z oszustem w FTX , w znacznym stopniu przyczynił się do upadku firmy, a Bankman-Fried ostatecznie stanął w obliczu siedmiu zarzutów oszustwa i prania pieniędzy, co skutkowało wyrokiem 25 lat więzienia za jego kluczową rolę w tym, co zostało nazwane “jednym z największych oszustw finansowych w historii USA”.

Giełda FTX zapewnia, że ma duże środki na spłatę!

Zdj.: flickr.com
Twórca FTX
Bankman-Fried siedzi już w więzieniu

Pomimo ponurych okoliczności towarzyszących upadkowi giełdy FTX, osiągnęła ona być może niezwykły wyczyn w następstwie bankructwa.

Giełda ujawniła, że zgromadziła zdumiewające 16,3 miliarda dolarów ze sprzedaży aktywów, przewyższając swoje zadłużenie w wysokości 11 miliardów dolarów.

OPTYMISTYCZNE ZAPOWIEDZI

Fakt, że FTX będzie posiadać ponad 16 miliardów dolarów w gotówce po zakończeniu sprzedaży aktywów, podkreśla solidność planu i wysiłki nowego kierownictwa w celu zaradzenia wcześniejszym wykroczeniom giełdy.

Potencjalne pełne odzyskanie środków dla byłych klientów FTX stanowi bezprecedensowy wynik w sprawach upadłościowych, szczególnie w niestabilnej sferze notowań kryptowalut.

Zapewnia to nie tylko pewien stopień sprawiedliwości dla osób dotkniętych upadkiem, ale także ustanawia znaczący precedens dla sposobu, w jaki giełdy kryptowalut mogą radzić sobie z niewypłacalnością w przyszłości.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.