Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

FTX planuje sprzedaż swojej spółki zależnej za ułamek pierwotnej wartości!

Często bywa tak, że sprzedaż w warunkach pewnego przymuszenia nie jest optymalną decyzją. Aby spłacić gigantyczne długi, FTX musi jednak spieniężyć Digital Custody za pół-darmo!

Opublikowano:
FTX planuje sprzedaż swojej spółki zależnej za ułamek pierwotnej wartości!
Zdj.: Depositphotos.com

FTX, okryta hańbą giełda kryptowalut, ogłosiła plany sprzedaży swojej spółki zależnej, Digital Custody Inc (DCI) na rzecz CoinList za 500 000 USD. To strategiczne posunięcie jest częścią wysiłków zbankrutowanej FTX mających na celu zwiększenie płynności i wypełnienie zobowiązań finansowych.

Decyzja o zbyciu aktywów FTX, w tym Digital Custody, ma na celu uregulowanie zaległych długów spółki.

Sprzedaż Digital Custody po znacznie obniżonej cenie w porównaniu do początkowego kosztu zakupu wzbudziła dużą wątpliwości branży kryptowalutowej. FTX nabył DCI od Terrence’a Culvera za 10 milionów dolarów, co czyni proponowaną cenę sprzedaży ułamkiem pierwotnej inwestycji.

Zgodnie z dokumentacją sądową, łączna cena zakupu udziałów obejmuje 500 000 USD w gotówce, wraz z nabytą kwotą gotówki określoną w umowie. Doradca restrukturyzacyjny FTX, Alvarez & Marshal, wyraził przekonanie o: “uczciwości proponowanej ceny sprzedaży, biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe”.

Wierzyciele FTX zareagowali z niepokojem

Zdj.: wikipedia.org
Sam Bankman Fried
Bankman-Fried odsiedzi 25 lat!

Zbliżająca się sprzedaż wywołała dyskusje wśród wierzycieli FTX i szerszej społeczności kryptowalutowej, z obawami dotyczącymi potencjalnego wpływu likwidacji FTX na ceny aktywów kryptograficznych.

Działania restrukturyzacyjne i postępowanie upadłościowe z udziałem FTX są w toku, a Sam Bankman-Fried odsiaduje swój wieloletni wyrok.

Dalsze niepewności dotyczą samego potencjalnego nabywcy Digital Custody, gdyż CoinList stanął w obliczu kontroli dotyczącej jego stabilności finansowej.

OBAWY DOTYCZĄCE COINLIST

Spekulacje na temat płynności i wypłacalności CoinList pojawiły się równolegle z procesem likwidacyjnym giełdy FTX.

W odpowiedzi CoinList odrzucił te obawy jako bezpodstawne, przypisując je wyzwaniom technicznym wpływającym na wpłaty i wypłaty.

Sytuacja finansowa CoinList stała się przedmiotem dyskusji, zwłaszcza po otrzymaniu 35 milionów dolarów po bankructwie Three Arrows Capital. Będziemy na bieżąco śledzić rozwój wypadków w tej sprawie!

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.