Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Fundusze ETF na Ethereum nie będą zatwierdzone? Pojawiają się obawy!

Po sukcesie funduszy ETF typu spot na Bitcoina, rynek rozpoczął spekulacje, jak potoczą się losy analogicznych ETF-ów na Ethereum. Okazuje się, że pojawiają się przeszkody!

Opublikowano:
Fundusze ETF na Ethereum nie będą zatwierdzone? Pojawiają się obawy!
Zdj.: wirestock na freepik.com

Rynek kryptowalut jest pełen oczekiwania, ponieważ zbliża się potencjalne zatwierdzenie funduszy ETF opartych na Ethereum. Po zatwierdzeniu ETF-ów Bitcoina w styczniu tego roku, entuzjaści Ethereum mają nadzieję na podobne zielone światło dla ETF-ów spot Ether.

ZRÓŻNICOWANE OCZEKIWANIA

Edward Chin, współzałożyciel Parataxis Capital, zauważył potencjalne spotkanie między emitentami Ether ETF a SEC, podsycając optymizm wśród społeczności.

Jednak przedstawiciele branży z firm takich jak VanEck i CoinShares wyrazili obawy ze względu na unikalne aspekty protokołu Ethereum, w szczególności jego mechanizm proof of stake, oraz ostrożne podejście SEC do kryptowalut.

Oczekuje się, że SEC podejmie decyzję w sprawie funduszy ETF opartych na Ethereum do końca maja, ale sygnały sugerują, że wnioski mogą zostać odrzucone, powołując się na rygorystyczne przepisy prawne jako potencjalne przeszkody.

Rynek z obawami co do ETF-ów na Ethereum

Zdj.: wikipedia.org
Zdjęcie Vitalika Buterina
Dla Buterina ETF-y na Ethereum byłyby wielkim sukcesem

Podczas gdy organizacje takie jak BlackRock, Fidelity i VanEck czekają na zatwierdzenie swoich produktów opartych na Ethereum, emitenci, w tym Jan Van Eck, dyrektor generalny VanEck, wyrazili sceptycyzm co do akceptacji przez SEC ich wniosków o Ether ETF.

U innych z kolei zbliżająca się decyzja wywołała rosnący entuzjazm, biorąc pod uwagę potencjalny wpływ na zbywalność Etheru i jego szersze implikacje dla regulacji kryptowalut i integracji z tradycyjnymi produktami finansowymi.

W miarę zbliżania się terminu podjęcia przez SEC decyzji w sprawie funduszy ETF na Ethereum, rynek uważnie obserwuje sytuację. Decyzja ta posłuży jako znaczący wskaźnik stanowiska SEC w sprawie szerszego rynku kryptowalut i jej podejścia do równoważenia innowacji z obawami regulacyjnymi.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.