Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Apple Vision Pro: rewolucja rozszerzonej rzeczywistości już w lutym!

Opublikowano:
Apple Vision Pro: rewolucja rozszerzonej rzeczywistości już w lutym!
Zdj.: depositphotos.com

“Gigant z Cupertino”, czyli firma Apple przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej najnowszej innowacji, okularów rzeczywistości rozszerzonej (AR) Vision Pro, co nastąpi już w lutym 2024 roku. Wycenione na 3499 USD (czyli około 13 900 PLN), okulary reprezentują wyprawę firmy w rozszerzoną rzeczywistość, oferując rozdzielczość ponad 4K na każde oko.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, przyznał, że cena jest wysoka, przypisując ją zaawansowanej inżynierii urządzenia i futurystycznemu wyglądowi.

Premiera Vision Pro została skrupulatnie zaplanowana, z silnym naciskiem, jak zawsze, na wyjątkową sprzedaż i obsługę klienta. Pracownicy Apple w Stanach Zjednoczonych przechodzą szkolenia w siedzibie firmy w Cupertino już od października, a ich celem jest wyposażenie sklepów detalicznych w nowy sprzęt do końca stycznia. Firma zaangażowała również twórców oprogramowania, oferując im możliwość przetestowania swoich aplikacji na Vision Pro i dostarczając specjalistyczne narzędzia. Tymczasem notowania akcji Apple rosną jak na drożdżach.

Modernizacja sklepów Apple sprzyja rozwojowi sprzedaży

Zdj.: wikipedia.org
Okulary do rozszerzonej rzeczywistości
Konkurencję dla Apple stanowi sporo tańszy, bardzo popularny Oculus Rift

W oczekiwaniu na debiut produktu, Apple modernizuje swoje sklepy, aby zawierały dedykowane strefy AR, wraz z akcesoriami, takimi jak paski, uszczelki i soczewki korekcyjne. Ta znacząca inwestycja w doświadczenie detaliczne podkreśla istotność produktu w ofercie Apple. Rozbudowany zestaw produktów to niezwykle silna strona tej spółki.

Oczywiście, konkurencja jest spora i należy zakładać żmudne walczenie o udziału w rynku. Apple dowiodło już jednak, że potrafi podbijać nowe rynki w bardzo skuteczny sposób. Wystarczy spojrzeć na branżę zegarków elektronicznych typu smartwatch, czy też słuchawek bezprzewodowych.

Podczas gdy początkowa dostępność Vision Pro będzie ograniczona do Stanów Zjednoczonych, bez natychmiastowych planów globalnego wdrożenia, strategia ograniczania dystrybucji prawdopodobnie zwiększy luksusową atrakcyjność produktu i pożądanie wśród zamożnych konsumentów. Ostateczna dostępność Vision Pro w Europie pozostaje niepewna, ponieważ dystrybucja produktu będzie ograniczona przez co najmniej rok, w zależności od popytu i praktycznego sukcesu urządzenia.

Akcje Apple biją rekordy, a spółka nie zwalnia tempa!

Pomimo wyzwań stojących przed konkurencją, akcje Apple wzrosły, a kapitalizacja rynkowa firmy przekroczyła 3 biliony dolarów. Podekscytowanie związane z Vision Pro rośnie od czasu jego prezentacji na konferencji WWDC, a ostatnie wydarzenia wskazują, że produkt zbliża się do debiutu detalicznego. Nic zatem nie wskazuje na to, aby jakakolwiek firma, włączając w to rosnący na bazie rozwoju sztucznej inteligencji Microsoft, miała pozbawić Apple zaszczytnego miana największej firmy w indeksie giełdowym NASDAQ.

Ponieważ społeczność technologiczna z niecierpliwością oczekuje nadejścia Vision Pro, najnowsza innowacja Apple ma szansę na nowo zdefiniować krajobraz AR i umocnić pozycję firmy jako pioniera w dziedzinie najnowocześniejszych technologii. Dzięki zaawansowanym możliwościom i ekskluzywnemu pozycjonowaniu, Vision Pro stanie się pożądanym przedmiotem dla tych, którzy szukają najbardziej wciągających wrażeń komputerowych.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.