Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Apple przekracza prognozy i ogłasza rekordowy skup akcji

Apple ogłosiło znakomite wyniki finansowe za drugi kwartał, przekraczając prognozy analityków i ujawniając rekordowy program skupu akcji własnych. Poznaj szczególy tego ruchu!

Opublikowano:
Apple przekracza prognozy i ogłasza rekordowy skup akcji
Zdj.: depositphotos.com

Oznacza to znaczny wzrost o 22% w stosunku do autoryzacji z poprzedniego roku i stanowi największy wykup akcji w historii. Pomimo pozytywnej reakcji giełdy, Apple odnotowało 4% spadek ogólnej sprzedaży, przy czym sprzedaż iPhone’ów spadła o prawie 10% rok do roku w kwartale kończącym się 30 marca.

SKĄD SPADEK POPYTU NA SMARTFONY?

Dyrektor generalny Tim Cook przypisał to trudnym porównaniom z poprzednim rokiem, które obejmowały wzrost sprzedaży iPhone’a 14 o 5 miliardów dolarów z powodu opóźnionych zakupów spowodowanych problemami z dostawami związanymi z Covid.

Zysk na akcję (EPS) Apple przekroczył konsensus LSEG na poziomie 1,53 USD, w porównaniu do szacowanych 1,50 USD. Przychody przekroczyły oczekiwania, osiągając 90,75 mld USD, w porównaniu do szacowanych 90,01 mld USD.

Spowolnienie w tle rekordowego buy-backu

Zalozyciele-spolki-Apple
PC-ty to już dla Apple praktycznie przeszłość

Działy iPada i innych produktów firmy doświadczyły spowolnienia, przy czym przychody z iPada spadły o 17% do 5,6 mld USD, a inne produkty, w tym Apple Watch i AirPods, spadły o 10% do 7,9 mld USD.

Jednak dział usług, obejmujący usługi subskrypcyjne, gwarancje i umowy licencyjne, odnotował wzrost sprzedaży o 14,2% do 23,9 mld USD.

Dochód netto Apple odnotował niewielki spadek o 2% w porównaniu z rokiem poprzednim, wynosząc 23,64 mld USD, czyli 1,53 USD na akcję.

Oprócz autoryzacji odkupu, Apple zadeklarowało, że wypłaci dywidendę w wysokości 25 centów na akcję, co stanowi skromny wzrost o 1 cent. To posunięcie, w połączeniu z imponującym programem odkupu i oczekiwaniem na premiery nowych produktów, wywołało falę optymizmu wśród inwestorów i klientów Apple.

Apple z nadzieją spogląda na kolejny kwartał, oczekując wzrostu w kluczowych kategoriach produktowych i potencjału nowych, ekscytujących premier, firma nadal utrzymuje pozycję lidera w branży technologicznej.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.