Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Branża software to nie tylko giganci z Big Tech – spojrzenie na obiecujące spółki

Kiedy mówimy o firmach software'owych, na myśl przychodzą przede wszystkim molochy, takie jak chociażby Microsoft. Warto jednak spojrzeć także na drugi, czy trzeci szereg firm!

Opublikowano:
Branża software to nie tylko giganci z Big Tech – spojrzenie na obiecujące spółki
Zdj.: depositphotos.com

Analityk BTIG Matt VanVliet zwrócił uwagę na rosnące zapotrzebowanie na oparte na chmurze rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim (tak zwane “HCM”). Dostrzega on duże możliwości w sektorze HR, zwłaszcza w dwóch spółkach.

PROGNOZOWANY WZROST RYNKU

Według prognoz segment usług HR w ramach chmury, będzie rósł o około 12,5% rocznie w USA do 2026 roku, osiągając 33,1 mld USD rocznych wydatków.

Nic dziwnego, że o tak wartościowy “kawałek tortu” walczy całkiem sporo konkurencyjnych, dynamicznie rozwijających się spółek giełdowych!

Pierwsza spółka, Paylocity, obsługuje małe i średnie przedsiębiorstwa, oferując szereg usług HR opartych na chmurze, w tym listę płac, zarządzanie czasem i przepływem pracy, zgodność z przepisami, wyszukiwanie talentów i rekrutację oraz zarządzanie świadczeniami.

Pomimo przekroczenia prognoz przychodów i zysków w najnowszym raporcie o zyskach, akcje PCTY odnotowały spadek po wynikach ze względu na niższe niż oczekiwano prognozy na przyszłość.

Małe, ale prężne firmy softwarowe

Zdj.: paycor.com
Paycor
Słynny znak Paycor

Druga ciekawa spółka to Paycor. VanVliet pochwalił zdolność Paycor do generowania stałych przychodów i skoncentrowanych działań sprzedażowych, podkreślając zróżnicowanie firmy w zakresie zarządzania talentami i pionowo skoncentrowanej oferty.

VanVilet przypisał rekomendację Kupuj akcjom PYCR z ceną docelową 30 USD, wskazując na potencjalny roczny wzrost o 30%. Konsensus dla akcji Paycor to również umiarkowane kupno.

Zarówno Paylocity, jak i Paycor zostały zidentyfikowane jako obiecujące możliwości inwestycyjne w tym sektorze, a analitycy wyrażają zaufanie do ich potencjału wzrostu i zdolności do zaspokajania zmieniających się potrzeb przedsiębiorstw na konkurencyjnym rynku pracy.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.