Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Zaskakujący trend! Bitcoin opuszcza giełdy – co to znaczy?

Dzięki funkcjonalności Glassnode, możemy śledzić ruch bitcoinowy. Jak się okazuje, w większości inwestorzy wyciągają swoje Bitcoiny z giełd. Poznaj, co to oznacza dla kursu BTC!

Opublikowano:
Zaskakujący trend! Bitcoin opuszcza giełdy – co to znaczy?
Zdj.: pexels.com

W styczniu odpływy Bitcoina z giełd przeczyły niedźwiedzim oczekiwaniom co do jego ceny. Pomimo 20% spadku ceny BTC/USD od niedawnych szczytów, Bitcoin nadal opuszcza giełdy kryptowalut, co według firmy analitycznej Glassnode wskazuje na duże zainteresowanie inwestorów i odporność na obecną presję cenową.

Godnym uwagi trendem są konsekwentne odpływy z amerykańskiej giełdy Coinbase, które przekroczyły 10 000 BTC dziennie od czasu uruchomienia pierwszych amerykańskich funduszy giełdowych Bitcoin (ETF).

Skoro inwestorzy wyprowadzają BTC poza giełdy, oznacza to, że chcą go trzymać na długi termin, a nie spekulacyjnie handlować.

Salda giełdowe stale rosły przez cały styczeń, ale 23 stycznia zmieniły kierunek. Od tego czasu platformy transakcyjne monitorowane przez Glassnode odnotowały spadek sald o 7 400 BTC, co odpowiada 321 milionom dolarów!

Odpływ Bitcoina z giełd to byczy sygnał

Zdj.: Sanity.io
bitcoin hw portfel
Inwestorzy kierują Bitcoiny na cold wallety

Oprócz odpływów z giełd, przepływy ETF również faworyzują byki Bitcoina. Wcześniej fundusz Grayscale Bitcoin Trust wysyłał codziennie do Coinbase BTC o wartości około 700 milionów dolarów.

Jednak ostatnie dzienne odpływy z GBTC spadły do mniej niż 200 milionów dolarów. Analizując przepływy GBTC z danymi z zasobu statystycznego CoinGlass, komentator finansowy Tedtalksmacro przewidział zmianę trendu z odpływów netto na napływy netto dla spotowych funduszy ETF.

Przewiduje on, że liczba ta będzie nadal rosnąć, ponieważ inwestorzy na całym świecie stają się bardziej komfortowi w tej klasie aktywów, co wskazuje na pozytywny trend dla Bitcoina. Kurs BTC konsoliduje się wyraźnie powyżej 40.000 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, dane sugerują, że pomimo wahań cen, odpływy z giełd i zmiany w przepływach ETF wskazują na silne zaufanie inwestorów do Bitcoina. Ponieważ rynek nadal ewoluuje, interesujące będzie zobaczyć, jak te trendy wpływają na ogólny nastrój i wyniki Bitcoina w nadchodzących miesiącach.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.