Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Słaby raport kwartalny Snapchata spowodował gigantyczną wyprzedaż akcji!

Z pewnością nie takich wieści oczekiwali akcjonariusze spółk Snapchat. Walory jednego z popularniejszych social mediów zostały zmiecione z powierzch ziemi - zobacz powody!

Opublikowano:
Słaby raport kwartalny Snapchata spowodował gigantyczną wyprzedaż akcji!
Zdj.: depositphotos.com

Spółka Snap doświadczyła znacznego spadku kursu akcji, tracąc ponad 34% wartości po ujawnieniu rozczarowujących wyników kwartalnych.

Firma, znana ze swojej aplikacji Snapchat, ogłosiła przychody za IV kwartał w wysokości 1,36 mld USD, które były niższe od szacowanych 1,38 mld USD. Snap prognozuje skorygowaną stratę EBITDA w wysokości od 55 do 95 mln dolarów, przekraczając przewidywaną stratę w wysokości 32,7 mln dolarów.

To już szósty raz w ciągu ostatnich ośmiu raportów, kiedy Snap nie osiągnął szacowanych przychodów.

Firma przypisuje to trwającym “planom inwestycyjnym”, oczekując wyższego wzrostu przychodów. Pomyślna realizacja tych planów będzie miała kluczowe znaczenie dla przyszłej trajektorii Snapa, która obecnie zawodzi inwestorów.

Zawiedzone nadzieje inwestorów Snapchata

Zdj.: snapchat.com
snapchat
Charakterystyczne logo Snapchata

Analityk Brad Erickson wyraził obawy dotyczące cierpliwości inwestorów do inwestycji zorientowanych na wzrost, podkreślając potencjalne zmęczenie wśród tych, którzy czekają na zwrot w Snap.

Pomimo wcześniejszego wzrostu wartości akcji Snap, ostatni raport o zyskach doprowadził do wyprzedaży, kontynuując trend spadków akcji po ogłoszeniu zysków.

Starszy analityk Michael Nathanson ostrzegł z kolei przed nieuzasadnionym optymizmem, podkreślając wyzwania stojące przed Snapem w zakresie monetyzacji zaangażowania AI i poruszania się w środowisku reklamowym w obliczu nasilającej się konkurencji ze strony większych firm technologicznych.

Co więcej, skromny wzrost przychodów reklamowych Snap w poprzednim kwartale wzbudził pytania o jego zdolność do skutecznego konkurowania na rynku mediów społecznościowych i reklamy.

Biorąc pod uwagę, że giganci branży, tacy jak Google i Meta, przewidują znaczny wzrost przychodów z reklam, inwestorzy kwestionują zdolność Snapa do ustanowienia wysoce dochodowego biznesu.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.