Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Rewolucja metaverse na Bliskim Wschodzie: oto, co musisz wiedzieć!

Wraz z premierą Apple Vision Pro, słychać o nadziejach związanych z metaverse. Jak się okazuje, dużą chrapkę na ten sektor ma dynamicznie rozwijający się Bliski Wschód!

Rewolucja metaverse na Bliskim Wschodzie: oto, co musisz wiedzieć!
Zdj.: depositphotos.com

Podekscytowanie związane z metaverse mogło osłabnąć od czasu jego szczytu w 2021 roku. Jednak Samuel Huber, dyrektor generalny LandVault, zapewnia, że technologia ta pozostaje żywa, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie.

Podczas wydarzenia Arte Talks w Dubaju Huber podkreślił stałe zainteresowanie metaverse, zwłaszcza przez różne agencje rządowe w regionie.

Notatka

Huber scharakteryzował poprzedni wzrost zainteresowania jako “erę szumu”, sugerując, że służył on jako prototyp potencjału metaverse.

Wyjaśnił, że obecna ewolucja metaverse przechodzi w coś, co nazwał “internetem 3D”, podkreślając nacisk na integrację doświadczeń 3D ze stronami internetowymi.

Metaverse to coś więcej, niż tylko chwilowa moda

Zdj.: pixabay.com
Okulary AR
Gogle VR są coraz popularniejsze

Pomimo tego, że niektóre firmy przechodzą na inne technologie, takie jak sztuczna inteligencja, Huber podkreślił znaczne zainteresowanie metaverse, szczególnie wśród rządów Bliskiego Wschodu.

W szczególności wskazał, że Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska i Katar aktywnie dążą do cyfryzacji i innowacyjnych gospodarek dla swoich obywateli.

Na przykład Dubaj zamierza stworzyć 40 000 miejsc pracy dzięki swojej strategii metaverse do 2030 r., w ramach strategii Dubai Metaverse uruchomionej przez rząd ZEA 18 lipca 2022 r.

Gruszek w popiele nie zasypują także największe spółki z indeksu NASDAQ, na czele z Meta oraz Apple. Konkurencja zapowiada się wręcz naprawdę spora!

Podsumowując, metaverse pozostaje centralnym punktem zainteresowania, szczególnie na Bliskim Wschodzie. Rządy w regionie aktywnie wykorzystują tę technologię do napędzania wzrostu gospodarczego i innowacji.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.