FinlioAnalizyPrzełomowe dane: gry przekraczają wydatki na kino i streaming razem wzięte!
Przełomowe dane: gry przekraczają wydatki na kino i streaming razem wzięte!
Branża gier doświadcza znacznego wzrostu, a jej globalna wartość rynkowa ma osiągnąć 260 miliardów dolarów do 2028 r., według Bain & Company. Branża jest gotowa na znaczny wzrost.
Sektor ten staje się centralnym ośrodkiem rozrywki i działań społecznych, zwłaszcza dla młodszych pokoleń, które kształtują jego przyszłość. Gry ewoluują w kierunku wielopłaszczyznowej platformy dla młodszych użytkowników.
Gaming rośnie w siłę
W 2023 roku globalny rynek gier został wyceniony na 196 miliardów dolarów. Liczba ta przewyższa łączne wydatki na streaming wideo (114 mld USD), streaming muzyki (38 mld USD) i bilety do kina (34 mld USD).
Branża przesuwa się również w kierunku wciągających doświadczeń, koncentrując się na tworzeniu ekspansywnych wirtualnych światów dla społecznego i kreatywnego zaangażowania.
Młode grupy demograficzne, zwłaszcza te w wieku 2-18 lat, napędzają ten wzrost. Około 80% tej grupy angażuje się w gry jako podstawową rozrywkę. Nastolatki w wieku 13-17 lat spędzają około 9,5 godziny tygodniowo na grach.
Analitycy przychylni dla branży gier
Zdj.: pexels.com
W gry grają nie tylko młodzi
Bain & Company podaje, że 1/3 graczy preferuje wciągające gry, przy czym preferencja ta wzrasta do połowy wśród osób poniżej 18 roku życia.
Trend ten łączy się z zapotrzebowaniem na funkcje międzyplatformowe, umożliwiające płynne przejścia między urządzeniami przy jednoczesnym zachowaniu postępów w grze.
Funkcjonalność międzyplatformowa i ciągłe aktualizacje to najważniejsze cechy pożądane przez graczy. Około 41% użytkowników jest skłonnych zapłacić więcej za gry z tymi funkcjami.
Obecnie osiem z dziesięciu najpopularniejszych tytułów gier jest wieloplatformowych, a 70% graczy korzysta z więcej niż jednego typu urządzenia.
Zaspokajanie potrzeb różnych grup wiekowych pozostaje kluczowe w miarę ewolucji branży zwłaszcza w stronę gier mobilnych. Podczas gdy młodzi gracze kształtują rynek, 31% osób w wieku 45 lat i starszych również angażuje się w gry.
Wymaga to od firm tworzenia strategii integracyjnych, które uwzględniają zainteresowania starszych graczy bez przyćmiewania wpływu młodszych użytkowników.
Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.
Dyskusja (0 komentarzy)
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.