Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Przegląd mniejszych, ambitnych projektów krypto – gdzie czai się nowy lider?

Opublikowano:
Przegląd mniejszych, ambitnych projektów krypto – gdzie czai się nowy lider?
Zdj.: Depositphotos.com

Rynek kryptowalut cechuje się bardzo wysoką zmiennością. Oznacza to jednak nie tylko podwyższone ryzyko ewentualnych strat, ale i pokaźne zyski w sytuacji, gdy rynki zaczynają rosnąć. Z taką, dynamicznie budowaną hossą mamy zaś do czynienia praktycznie od początku 2023 roku! W sytuacji zatem, gdy cena bitcoina przekracza już obecnie coraz śmielej 27 tysiące dolarów, a za Ethereum trzeba zapłacić ponad 1700 dolarów, można mówić o rozkręcaniu się kolejnej fali wzrostowej w świecie krypto. Każdy boom notowań ma zaś swoich nowych liderów, za sprawą których można uzyskać rekordowe dochody. Oczywiście, niniejszy artykuł nie ma charakteru porady inwestycyjnej, ani żadnego wiążącego zapewnienia o pomyślności omówionych niżej projektów!

Notatka

WAŻNE! Inwestując w nowe projekty ze świata kryptowalut, należy zachować szczególną ostrożność i kierować się racjonalnymi zasadami zarządzania kapitału. Wiele z obiecujących projektów kończy się bowiem spektakularną klęską. Dobitnym przykładem jest chociażby Terra Luna i jej stopa zwrotu rzędu -99,97%.

Co ma wpływ na sukces projektów krypto?

Ostateczna wycena poszczególnych walorów na rynku kryptowalut zależy od całej grupy rozmaitych czynników. Istotny jest zarówno ogólny sentyment inwestycyjny w sferze finansów osobistych, jak i dobre fundamenty poszczególnych przedsięwzięć (tu wyróżnia się kryptowaluta Ripple). Liczy się także skuteczny marketing (co pokazał chociażby Dogecoin) oraz kompetencja do budowania zaangażowanych społeczności (przykład: Polkadot). Zdecydowanie warto od czasu do czasu zerknąć na to, jak notowane są poszczególne kryptowaluty na giełdach krypto. Aby do naszego portfela kryptowalutowego wpadały tylko wartościowe waluty wirtualne, należy zdawać sobie sprawę z ich wad oraz zalet, zagrożeń i szans. Pytanie zatem, które projekty krypto z drugiego i trzeciego szeregu mają szansę dołączyć do grona tych najwyżej skapitalizowanych?

Notatka

Duży wpływ na ostateczną pomyślność wybranych projektów ze świata krypto, będzie oczywiście miała stabilność funkcjonowania giełd kryptowalutowych. Zainteresowanych odsyłamy do artykułu: “Czy giełdy kryptowalut przetrwają podczas rynku niedźwiedzia?”.

Filecoin – rzut oka na zdecentralizowaną sieć przechowywania plików

Filecoin (w skrócie: FIL) jest kryptowalutą, która zasila sieć Filecoin, zdecentralizowaną sieć przechowywania plików typu peer-to-peer, która ma na celu umożliwić każdemu przechowywanie, pobieranie i hostowanie informacji cyfrowych. Tokeny FIL są używane jako płatność za te usługi i jako zachęta ekonomiczna do zapewnienia niezawodnego przechowywania plików przez długi czas. Struktura zabezpieczenia płatności wydaje się szczególnie mocną stroną całego projektu. Wiemy przecież, że sektor zdecentralizowanych finansów (DeFi) rozwija się obecnie bardzo intensywnie! W dodatku, rozwijający się świat IT coraz częściej zgłasza zapotrzebowanie na wieloletnie, pewne przechowywanie całych terabajtów informacji!

Filecoin zakłada, że dostawcy przestrzeni dyskowej mogą sprzedawać swoją przestrzeń na otwartym rynku i zarabiać w ten sposób tokeny FIL. Budowany w ten sposób ekosystem przypomina zatem rynkowy handel na giełdzie – tyle, że produktem jest przestrzeń dyskowa. Filecoin, jak większość porządnych projektów, korzysta z dowodów kryptograficznych, aby zagwarantować, że dane są dostępne i niepodlegające zmianie. Konstrukcja Filecoina zakłada również kompatybilność ze specjalnym protokołem InterPlanetary File System (IPFS), który umożliwia łatwe udostępnianie plików we wspomnianej sieci peer-to-peer.

Casper Network – czy wyrośnie na nim prężna społeczność?

Casper Network to nowoczesna platforma blockchainowa, która w zamyśle twórców ma być bezpieczniejsza, skalowalna i wydajniejsza niż poprzednie technologie tego typu. Jest oparta na maszynie wirtualnej ethereum (EVM) i zaprojektowana tak, aby być sprostać potrzebie współpracy z innymi systemami kryptowalutowymi. CSPR jest zatem kryptowalutą natywną dla Casper Network, która służy do nagradzania walidatorów, którzy pomagają zabezpieczać sieć. Casper Network została założona przez studio CasperLabs i nadzorowana jest przez stowarzyszenie Casper Association, organizację non-profit z siedzibą w Szwajcarii.

Casper Network ma na celu przyspieszyć adopcję technologii blockchain przez deweloperów poprzez środowisko kodu WebAssembly i otwarte standardy programowania. CSPR ma zatem wszystko, aby przyciągać coraz liczniejszą grupę programistów i osoby zarządzające różnymi raczkującymi projektami na blockchainie. Ponadto Casper Network ma bardzo przyszłościową, rozwojową konstrukcję, z możliwością aktualizacji smart-kontraktów i przewidywalnych opłat za transakcje. Nie zdziwiłoby nas, gdyby popularność tego projektu krypto rosła praktycznie z miesiąca na miesiąc!

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.