Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Nike dosłownie wstrząsa rynkiem! Aż 740 pracowników na ulicy!

W miarę, jak otoczenie gospodarcze ma się coraz gorzej, otrzymujemy kolejne komunikaty o zwolnieniach i restrukturyzacji w wielu przedsiębiorstwach. Dziś temat dotknął nawet Nike!

Opublikowano:
Nike dosłownie wstrząsa rynkiem! Aż 740 pracowników na ulicy!
Zdj.: depositphotos.com

Globalny gigant odzieży sportowej czyli Nike, ogłosił znaczną redukcję zatrudnienia, która dotknie około 740 pracowników w siedzibie głównej w Beaverton w stanie Oregon. Zwolnienia mają przypaść pod koniec czerwca 2024 roku.

Posunięcie to jest częścią inicjatywy cięcia kosztów, mającej na celu poradzenie sobie w trudnej gospodarce.

Ruch ten jest częścią szerszej strategii mającej na celu usprawnienie operacji i skupienie się na znaczących możliwościach rozwoju, biorąc pod uwagę rosnące zainteresowanie sportem, zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Rynek widzi szansę w prowadzonej restrukturyzacji

Zdj.: pixabay.com
buty Nike
Nike stało się kultowym brandem

Rynek pozytywnie zareagował na wiadomość o zbliżających się zwolnieniach, a notowania akcji Nike natychmiast wzrosły po ogłoszeniu.

Strategiczne redukcje obejmują również plany ograniczenia niektórych franczyz Nike w ramach środków oszczędnościowych.

Decyzje te odzwierciedlają zaangażowanie Nike w utrzymanie dobrej kondycji finansowej i dostosowanie się do zmieniających się warunków rynkowych, a kierownictwo firmy podkreśla, że kroki te pozwalają Nike wykorzystać znaczące możliwości rozwoju w obliczu globalnego wzrostu zainteresowania sportem.

Bez wątpienia cięcia kadrowe nie są jednak mile widziane po stronie pracowników. Inwestorzy i analitycy będą uważnie monitorować wpływ tych zwolnień i środków cięcia kosztów na wyniki finansowe Nike w nadchodzących kwartałach.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.