Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Nike walczy z konkurencją – jaka przyszłość czeka obuwniczego giganta?

Nike to nadal największa światowa marka obuwnicza, ale nawet ona musi mierzyć się z ambitną konkurencją! Poznaj, jakie perspektywy mają przed sobą akcje kultowej firmy Nike!

Opublikowano:
Nike walczy z konkurencją – jaka przyszłość czeka obuwniczego giganta?
Zdj.: depositphotos.com

Branża sneakersowa odnotowała znaczny wzrost w 2023 r., napędzany innowacjami i zwiększoną sprzedażą głównych firm obuwniczych. Firma Nike utrzymała swoją pozycję najlepiej sprzedającej się marki sneakersów z czarno-białym modelem Dunk Low, znanym również jako “Panda”, zgodnie z danymi GOAT Group.

Był to drugi rok z rzędu, w którym Panda była najlepiej sprzedającym się sneakerem, a ponad jedna trzecia wszystkich sneakersów zakupionych na platformach GOAT i Flight Club została wydana w ciągu ostatniego roku.

Pojawienie się marek takich jak należąca do spółki Deckers Outdoor Hoka zaostrzyło konkurencję na rynku. Buty do biegania Hoka z grubą podeszwą odnotowały znaczący 22% wzrost sprzedaży w czwartym kwartale, co skłoniło analityków do podkreślenia znaczenia innowacji dla Nike.

Adrienne Yih, analityk w Barclays, podkreśliła potrzebę przyspieszenia tempa innowacji przez Nike, stwierdzając: “Sprzedają w kółko te same rzeczy i, szczerze mówiąc, staje się to trochę nudne”. Trudno nie przyznać racji. Przedsięwzięcia Cryptokicks z segmentu tokenów NFT nie można raczej zaliczyć do udanych.

Nike musi postawić na rozbudowę oferty sneakersów

Zdj.: wikipedia.org
Buty Nike Dunk Low
Kultowa seria Dunk Low

Nadchodzący sneaker Air Max Dn, którego premiera zaplanowana jest na 26 marca, oraz nadchodzący Pegasus 41 zostały za to wskazane jako przykłady zaangażowania Nike w innowacje.

Ten ostatni ma zaprezentować “zupełnie nowy współczynnik kształtu” buta do biegania.

Podejście Nike do innowacji zostało podkreślone przez wykorzystanie analizy cyfrowej do symulacji zużycia modelu Air Max Dn, co pozwala na szybkie prototypowanie i testowanie.

Nike bardzo potrzebuje innowacyjnych produktów, ponieważ konkurencja, na czele z Lululemon, nie śpi.

Pogoń za “nowością” na rynku stworzyła również możliwości dla nowych graczy w branży obuwniczej. Lululemon, po wejściu na rynek sneakersów damskich w 2022 roku, ogłosił plany wejścia na rynek męskich butów codziennych i sportowych.

Ponieważ branża sneakersów nadal ewoluuje, nacisk na innowacje i nowe oferty produktów pozostaje kluczowy zarówno dla uznanych, jak i wschodzących marek.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.