Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Niezwykłe partnerstwo Google i Worldline – oto, co musisz wiedzieć!

Dynamicznie rozwijająca usługi płatnicze firma Worldline rozpoczyna współpracę z prawdziwym gigantem - spółką Alphabet. Dowiedz się, jak Google skorzysta na tym układzie!

Opublikowano:
Niezwykłe partnerstwo Google i Worldline – oto, co musisz wiedzieć!
Zdj.: depositphotos.com

Worldline ogłosiło strategiczne partnerstwo ze spółką Alphabet w celu przyspieszenia cyfrowej transformacji poprzez wykorzystanie technologii opartych na chmurze Google Cloud. Współpraca ta ma na celu poprawę wydajności operacyjnej, obniżenie kosztów i wzmocnienie strategicznej pozycji Worldline poprzez wykorzystanie infrastruktury Google Cloud.

CZYM JEST WORLDLINE?

Worldline, zatrudniająca 18 000 pracowników w ponad 40 krajach, jest światowym liderem w branży płatności, oferującym szereg usług, w tym akwizycję handlową w sklepach i online, bezpieczne przetwarzanie transakcji płatniczych i usługi cyfrowe. Firma regularnie generuje przychody roczne wyrażane w miliardach euro.

Worldline planuje wykorzystać możliwości Google Cloud w zakresie analizy danych i sztucznej inteligencji do opracowania nowych produktów i usług płatniczych, wzbogacając swoją ofertę dla klientów i partnerów. W ramach partnerstwa Google będzie również ściśle współpracować z Worldline w celu ułatwienia płynnych płatności online dla klientów Google w Europie, a Worldline będzie jednym z kluczowych dostawców płatności Google w Europie i innych wybranych krajach.

Kooperacja Alphabet i Worldline to układ win-win

Zdj.: wikipedia.org
logo firmy Worldline
Worldline to powszechnie ceniony fintech

Strategiczne partnerstwo ma na celu stworzenie ekosystemu ulepszonych ofert produktów, zapewniając wartość dodaną sprzedawcom i bankom, jednocześnie napędzając ciągłe innowacje w branży płatności, w której rozwijają się już takie globalne korporacje jak chociażby Apple czy Goldman Sachs.

Łącząc swoją wiedzę i zasoby, Worldline i Google dążą do zapewnienia lepszych doświadczeń płatniczych dla swoich klientów i przyspieszenia czasu wprowadzania na rynek nowych rozwiązań. Google czuje jednak presję konkurencji, zwłaszcza jak chodzi o chmurę obliczeniową.

Warto dodać, że akcjonariusze Alphabet oczekują dalszego dynamicznego rozwoju w sektorze cloud computing. Dzięki klientom w ponad 150 krajach Google Cloud dostarcza rozwiązania chmurowe klasy korporacyjnej, które wykorzystują najnowocześniejsze technologie, aby pomóc firmom działać wydajniej i dostosowywać się do zmieniających się potrzeb.

Dla obu stron ta współpraca jest kluczowa

Thomas Kurian, dyrektor generalny Google Cloud, podkreślił potencjał bezpiecznej i niezawodnej technologii chmurowej, analizy danych i sztucznej inteligencji w stymulowaniu innowacji dla sprzedawców i instytucji finansowych. Zwrócił też uwagę na zdolność do przyspieszenia innowacji w branży płatności poprzez wykorzystanie mocnych stron obu firm.

Strategiczne partnerstwo między Worldline i Google ma na celu udoskonalenie płatności cyfrowych poprzez innowacje oparte na chmurze.

Pochwał nie szczędzi też Gilles Grapinet, CEO Worldline, który wyraził dumę z rozszerzenia i wzmocnienia partnerstwa jako dostawcy płatności dla Google w Europie. Podkreślił znaczenie połączenia doświadczenia Worldline w zakresie technologii płatności z możliwościami Google Cloud, aby napędzać zmiany w środowiskach płatności i spełniać coraz bardziej wygórowane oczekiwania klientów.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.