Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Niesamowite innowacje JPMorgan Chase – zaskakujące fakty!

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co do przekazania ma słynny Jamie Dimon, stojący na czele banku inwestycyjnego JP Morgan Chase! Dimon kładzie nacisk na kilka kluczowych spraw!

Opublikowano:
Niesamowite innowacje JPMorgan Chase – zaskakujące fakty!
Zdj.: depositphotos.com

W swoim corocznym liście do akcjonariuszy Jamie Dimon, CEO JPMorgan Chase, podkreślił kluczową rolę innowacji technologicznych i świadomości geopolitycznej w kształtowaniu przyszłości branży finansowej i globalnego krajobrazu.

ZMIANY W JP MORGAN

Pod kierownictwem Dimona bank skupił się na integracji najnowocześniejszych technologii, takich jak przetwarzanie w chmurze i sztuczna inteligencja, aby utrzymać przewagę konkurencyjną.

JPMorgan Chase postawił sobie za cel przeniesienie 75% swoich danych i 70% aplikacji do chmury do końca roku, wykorzystując zaawansowane możliwości obliczeniowe.

Obecnie około 70% danych i 50% aplikacji tego banku inwestycyjnego jest już hostowanych zarówno na publicznych, jak i prywatnych platformach chmurowych.

JP Morgan stawia na chmurę obliczeniową

Zdj.: flickr.com
Jamie Dimon przemowa
Jamie Dimon wypowiada się na temat gospodarki

Dimon podkreślił znaczenie tego ruchu, stwierdzając: “Umieszczenie naszej technologii w chmurze – czy to publicznej, czy prywatnej – jest niezbędne, aby w pełni zmaksymalizować wszystkie nasze możliwości, w tym moc naszych danych”.

Dobre wyniki finansowe JPMorgan Chase są oczywiste, z rekordowymi przychodami w wysokości 162,4 mld USD, dochodem netto w wysokości 49,6 mld USD i zwrotem z materialnego kapitału własnego (ROTCE) w wysokości 21% w 2023 roku.

Jeśli chodzi o politykę gospodarczą, Dimon odniósł się do potrzeby bodźców fiskalnych, restrukturyzacji globalnych łańcuchów dostaw, zwiększonych wydatków wojskowych i zarządzania rosnącymi kosztami opieki zdrowotnej.

Dimon ostrzegł także przed ryzykiem zacieśnienia ilościowego, możliwością stagflacji i opowiedział się za kompleksową strategią opartą na utrzymaniu amerykańskiego przywództwa, zapewnieniu siły gospodarczej, wspieraniu sojuszy i strategii wojskowych oraz kształtowaniu skutecznej polityki wewnętrznej.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.