Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Mirbud proponuje wypłatę dywidendy na najbliższym walnym zgromadzeniu

Spółka budowlana Mirbud zaproponowała ostatnio wypłatę dywidendy, która podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy na najbliższym walnym zgromadzeniu. Poznaj wysokość wypłaty!

Opublikowano:
Mirbud proponuje wypłatę dywidendy na najbliższym walnym zgromadzeniu
Zdj.: depositphotos.com

Proponowana wypłata wynosi 19,27 mln zł, czyli 0,21 zł brutto na akcję. Ogłoszenie to jest następstwem dobrych wyników w pierwszym kwartale 2024 r., ze znacznym wzrostem zarówno przychodów, jak i zysku netto.

ŚWIETNE WYNIKI MIRBUDU

W pierwszym kwartale 2024 r. przychody Mirbudu wzrosły o 25% do 646 mln zł, a zysk netto wzrósł o imponujące 150% do 33,2 mln zł. Te solidne wyniki finansowe podkreślają przekonanie zarządu do zaproponowania dywidendy.

Rada nadzorcza poparła już propozycję zarządu, wskazując na zgodność strategii dystrybucji.

Chociaż proponowana dywidenda jest nieco niższa niż w poprzednim roku i wynosi 0,26 zł brutto na akcję, łącznie 23,85 mln zł za 2022 r., kondycja finansowa spółki wydaje się być na pozytywnej trajektorii, o czym świadczy znaczny wzrost zysków.

Co więcej, spółka planuje przeznaczyć pozostałą część ubiegłorocznego zysku, wynoszącą 78 mln zł, na kapitał zapasowy. Decyzja ta odzwierciedla strategiczne podejście do równoważenia zysków dla akcjonariuszy z koniecznością reinwestowania w rozwój i stabilność firmy.

27 czerwca rozstrzygnie się temat dywidendy

Zdj.: depositphotos.com
pracownik na budowie
Polska inwestuje miliardy w infrastrukturę

Zbliżające się walne zgromadzenie, zaplanowane na 27 czerwca 2024 r., będzie kluczowe, ponieważ inwestorzy i obserwatorzy rynku czekają na decyzję akcjonariuszy w sprawie proponowanej dywidendy.

Wynik będzie wskaźnikiem zaufania akcjonariuszy, w tym funduszy inwestycyjnych, do obecnych wyników spółki i jej przyszłych perspektyw.

Wyniki finansowe Mirbudu i proponowana dywidenda są szczególnie interesujące dla inwestorów z sektora budowlanego i nieruchomości.

Imponujący wzrost przychodów i zysków spółki w pierwszym kwartale to obiecujące wskaźniki dla branży, sugerujące, że Mirbud skutecznie wykorzystuje warunki rynkowe do dostarczania wartości swoim akcjonariuszom.

Proponowana wypłata dywidendy w wysokości 0,21 zł na akcję, poparta przez radę nadzorczą, będzie tematem dyskusji wśród akcjonariuszy, którzy ocenią wyniki spółki i strategiczny kierunek rozwoju.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.