Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

LPP zwiększa swoje możliwości operacyjne – rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego

Jeszcze niedawno cały rynek żył aferą wywołaną publikacją Hindenburg Research na temat LPP. Tymczasem spółka koi emocje i publikuje ciekawe informacje na temat swojego rozwoju!

Opublikowano:
LPP zwiększa swoje możliwości operacyjne – rozbudowa Centrum Dystrybucyjnego
Zdj.: lpp.com

Polski producent odzieży LPP ogłosił plany rozbudowy swojego Centrum Dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim w ramach strategii wzmacniania obecności w Europie Środkowej i Południowej.

SZCZEGÓŁY INWESTYCJI

Rozbudowa obejmie dodanie nowej hali magazynowej, zwiększając całkowitą powierzchnię obiektu do 160 000 metrów kwadratowych i zwiększając jego możliwości operacyjne. Zarządzane przez LPP Logistics centrum stanowi istotny element sieci dostaw i dystrybucji firmy.

Budowa nowej hali ma rozpocząć się w kwietniu tego roku, a jej oddanie do użytku planowane jest na pierwszy kwartał 2025 roku.

Dodatkowa powierzchnia, wraz z rozwiązaniami z zakresu automatyki magazynowej, umożliwi firmie obsługę rosnących wolumenów wysyłek.

Istniejące Centrum Dystrybucyjne, utworzone w 2022 roku na terenie strefy ekonomicznej w Brześciu Kujawskim, zajmuje obecnie 75 000 metrów kwadratowych i zatrudnia około 700 osób. Oczekuje się, że dzięki rozbudowie liczba pracowników podwoi się do prawie 1500 osób.

Inwestycje LPP sprzyjają rozwojowi sieci ich sklepów

Zdj.: depositphotos.com
zekupy w detalu
sklepy LPP cieszą się popularnością

Rozwój ten wpisuje się w ambicję LPP, aby zwiększać obecność swoich marek zarówno w kraju, jak i za granicą.

Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim odgrywa kluczową rolę w łańcuchu dystrybucji i dostaw firmy, dzięki czemu rozbudowa jest kluczowym czynnikiem wspierającym rozwój LPP.

LPP nadzoruje pięć marek modowych – Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay – z których wszystkie są dostępne online. Firma odgrywa również znaczącą rolę w tworzeniu miejsc pracy, zatrudniając blisko 30 000 osób w biurach i strukturach sprzedaży w Europie, Azji i Afryce.

LPP zarządza siecią dostaw i dystrybucji obejmującą centra dystrybucyjne o łącznej powierzchni 0,5 mln mkw.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach indeksu WIG20 i wchodząca w skład prestiżowego indeksu MSCI Poland, LPP jest kluczowym graczem w europejskiej branży odzieżowej.

Ta ekspansja podkreśla zaangażowanie LPP w utrzymanie solidnego zaplecza logistycznego, aby wspierać rosnącą obecność na rynku i kontynuować wzrost.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.