Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Katastrofa Nikoli: odwrotny podział akcji i spadająca cena – co dalej?

Nikola Corporation ogłosiła odwrotny podział akcji w stosunku 1:30 ze skutkiem od 25 czerwca 2024 roku. Poznaj przyczyny tego zaskakującego ruchu spółki, o której coraz głośniej!

Katastrofa Nikoli: odwrotny podział akcji i spadająca cena – co dalej?
Zdj.: depositphotos.com

Ten strategiczny wysiłek ma na celu zapewnienie zgodności z zasadami notowań indeksu giełdowego Nasdaq i podniesienie słabnącej ceny akcji. Posunięcie to konsoliduje 30 akcji Nikola w jedną, zmniejszając liczbę wyemitowanych akcji i podnosząc ich cenę.

GROŹBA USUNIĘCIA Z INDEKSU

Głównym celem jest uniknięcie wycofania z Nasdaq po trudnym okresie dla producenta ciężarówek elektrycznych i wodorowych.

Odwrotny podział akcji nastąpił po znacznym spadku kursu akcji Nikoli, który spadł o ponad 15% do nowego najniższego poziomu 40 centów. Na dzień 31 marca 2024 r. rezerwy gotówkowe spółki zmniejszyły się do 345,6 mln USD, co jest niepokojącym sygnałem dla inwestorów.

Co więcej, przychody Nikoli w pierwszym kwartale nie spełniły oczekiwań Wall Street z powodu mniejszej liczby dostaw ciężarówek napędzanych wodorem. Doprowadziło to do kapitalizacji rynkowej na poziomie około 652 mln USD. Dla inwestorów i obserwatorów rynku odwrotny podział akcji jest mieczem obosiecznym.

Czy resplit akcji ma jakiekolwiek pozytywy?

Zdj.: depositphotos.com
groźba zwolnienia
Nikola walczy o przetrwanie na trudnym rynku

Z jednej strony jest to niezbędny krok w celu spełnienia standardów giełdowych i potencjalnie stworzenia lepszego postrzegania na rynku poprzez podniesienie ceny akcji.

Z drugiej strony, akcje spadły już o około 45% na początku roku, budząc obawy o ich przyszłą rentowność. Ta zmienność podkreśla potrzebę ścisłego monitorowania przez inwestorów strategicznych posunięć i kondycji finansowej Nikoli.

Trudności finansowe Nikoli są symbolem szerszych wyzwań stojących przed wschodzącymi firmami technologicznymi na wysoce konkurencyjnym rynku pojazdów elektrycznych (EV).

Malejące rezerwy gotówkowe firmy i niespełnione oczekiwania dotyczące przychodów podkreślają jej niepewną pozycję. Odwrócony podział akcji jest kluczowym manewrem, aby pozostać notowanym na Nasdaq.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.