Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Janusz Michałek – od szefa KSSE do prezesa zarządu Unimot Terminale S.A.

Duży transfer kadrowy, na który warto zwrócić uwagę! Janusz Michałek, były prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, objął stanowisko prezesa zarządu Unimot Terminale.

Opublikowano:
Janusz Michałek – od szefa KSSE do prezesa zarządu Unimot Terminale S.A.
Zdj.: depositphotos.com

Podczas swojej kadencji w KSSE, Michałek odegrał kluczową rolę w uzyskaniu 407 decyzji o wsparciu dla strefy, o łącznej wartości nakładów inwestycyjnych w wysokości 21 483 990 458,01 zł od listopada 2018 r. do 30 kwietnia 2024 roku.

WSPIERANIE BIZNESU

Pod jego kierownictwem powstał również Akcelerator Biznesu KSSENON, który odegrał kluczową rolę we wspieraniu przedsiębiorczości.

Podsumowując swój czas w KSSE, Michałek jest dumny z realizacji kluczowych projektów dla Śląska, demistyfikacji strefy dla małych i średnich polskich przedsiębiorstw oraz wsparcia udzielonego rodzimej gospodarce.

Kadencja Michałka w KSSE naznaczona była wprowadzeniem inicjatyw edukacyjnych, w tym pierwszego w Polsce programu studiów dualnych oraz współpracy ze specjalnymi strefami ekonomicznymi z dynamicznie rozwijających się gospodarek.

Ponadto, partnerstwo z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zaowocowało stałym przedstawicielstwem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, koncentrującym się na projektach startupowych i wdrażaniu inicjatyw dla inwestorów, takich jak transformacja cyfrowa i energetyczna oraz cyberbezpieczeństwo.

Co transfer kadrowy wniesie do grupy Unimot?

Zdj.: unimot.pl
stacja benzynowa
Unimot zarządza siecią stacji

Obejmując stanowisko w Unimot Terminale S.A., niezależnym i strategicznie pozycjonowanym podmiocie z branży paliwowo-energetycznej, Michałek zamierza wykorzystać swoje doświadczenie w sektorze prywatnym.

Michałek poinformował, że dziękuje Adamowi Sikorskiemu, prezesowi Unimot, za okazane mu pełne zaufanie i jest przekonany, że jego zaangażowanie i pasja do nowych projektów przyczynią się do dalszych sukcesów grupy Unimot.

Pod kierownictwem Michałka KSSE pozyskała 22 nowe projekty o wartości około 684 mln zł w samym 2024 roku.

Przejście Michałka do Unimot Terminale S.A. wnosi do spółki bogactwo strategicznego przywództwa i innowacyjności. Dzięki jego doświadczeniu Unimot będzie mógł czerpać korzyści ze swojej wiedzy, poruszając się w zawiłościach sektora energetycznego, w tym paliw i ropy naftowej.

Podobał Ci się ten artykuł?
1
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.