Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Santander Bank ujawnia szokujące naruszenie danych! Czy Twoje konto jest bezpieczne?

Santander Bank ujawnił niedawno poważne naruszenie danych, które dotyczyło pracowników w całej jego globalnej działalności, a także konkretnych informacji o klientach!

Opublikowano:
Santander Bank ujawnia szokujące naruszenie danych! Czy Twoje konto jest bezpieczne?
Zdj.: depositphotos.com

Incydent, wynikający z nieautoryzowanego dostępu do baz danych hostowanych przez zewnętrznego dostawcę, skłonił bank do podjęcia natychmiastowych działań, w tym zablokowania dostępu do zagrożonej bazy danych.

POWAŻNY WYCIEK

Naruszenie zostało potwierdzone przez Santander Bank w komunikacie prasowym opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej centrali banku. Chociaż dokładna data wycieku danych nie została określona, bank wskazał, że “dowiedział się o nieautoryzowanym dostępie niedawno”.

Santander zapewnił, że bazy danych nie zawierały żadnych danych transakcyjnych ani uwierzytelniających umożliwiających transakcje na rachunkach, co sugeruje, że integralność operacji bankowych i systemów pozostaje nienaruszona.

Pomimo zapewnienia, że żadne dane transakcyjne nie zostały naruszone, naruszenie wzbudziło obawy wśród klientów i pracowników banku. Santander przyznał się do powagi sytuacji, przepraszając za spowodowane niedogodności.

Czy Polscy klienci mają się czego obawiać?

Zdj.: wikipedia.org
Zakapturzony Satoshi Nakamoto.
Wycieki pokazują, że krypto daje większą anonimowość niż banki

Naruszenie danych miało różny wpływ w różnych regionach. W Polsce kierownik ds. komunikacji Santander Bank Polska, że dane polskich klientów są bezpieczne i nie zostały naruszone.

Reakcja Santandera na naruszenie była szybka i koncentrowała się na kontroli szkód i zapewnieniu klientom bezpieczeństwa.

Bank wdrożył środki zapobiegające dalszym incydentom i przejrzyście informował o krokach podjętych w celu ochrony swoich klientów i pracowników. Aktywnie kontaktuje się bezpośrednio z poszkodowanymi klientami, aby poinformować ich o naruszeniu.

Naruszenie służy jako przypomnienie o zagrożeniu cyberincydentami i znaczeniu środków bezpieczeństwa.

To szczególnie istotne dla globalnych instytucji finansowych, takich jak Santander, które obsługują wrażliwe informacje o klientach i pracownikach i których akcje notowane są na rynkach finansowych.

W miarę jak bank radzi sobie z następstwami naruszenia danych, klientom i pracownikom dotkniętym incydentem zaleca się zachowanie czujności i monitorowanie swoich kont pod kątem wszelkich nietypowych działań.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.