Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Jak chińscy inwestorzy omijają surowe zakazy rządu – kryptowaluty na topie

Chińskie władze negatywnie wypowiadają się na temat rynku kryptowalut. Okazuje się, że nie zniechęca to inwestorów detalicznych, którzy szukają sposobu na ominięcie sankcji!

Opublikowano:
Jak chińscy inwestorzy omijają surowe zakazy rządu – kryptowaluty na topie
Zdj.: depositphotos.com

Chińscy inwestorzy coraz częściej zwracają się ku aktywom cyfrowym, takim jak Bitcoin, w poszukiwaniu możliwości inwestycyjnych, pomimo surowego zakazu nałożonego przez rząd kontynentalny. Spowolnienie gospodarcze w Chinach doprowadziło do niepewności i ryzyka w inwestycjach krajowych, skłaniając naprawdę wielu obywateli do poszukiwania alternatywnych sposobów zamiany oszczędności tradycyjnych na kryptowaluty. Rekordowo popularne są także surowce, zwłaszcza zaś złoto, o czym pisaliśmy niedawno w odrębnym artykule.

Pomimo surowych środków rządu chińskiego przeciwko handlowi kryptowalutami i kontroli nad transgranicznymi przepływami kapitału, mieszkańcy nadal angażują się w transakcje kryptograficzne. Platformy takie jak OKX, Binance i inne kanały pozagiełdowe są podobno wykorzystywane do handlu kryptowalutami, nawet po rozprawieniu się Chin z lokalnymi giełdami kryptowalut w 2017 r. i całkowitym zakazie wszystkich transakcji kryptowalutowych we wrześniu 2021 r.

Kongkong przyciąga kryptowalutowych inwestorów

Zdj.: flickr.com
wieżowce w Hongkongu
Panorama Hongkongu

Tymczasem to Hongkong stał się kluczowym ośrodkiem wobec chińskich sankcji. Od lipca 2022 r. do czerwca 2023 r. region ten zajął piąte miejsce na świecie pod względem wolumenu transakcji kryptowalutowych,. Ten znaczący wynik, biorąc pod uwagę niewielką populację Hongkongu w porównaniu z Chinami kontynentalnymi, podkreśla jego istotną rolę na rynku kryptowalut. Wolumen transakcji w regionie jest w dużej mierze przypisywany znacznym transakcjom instytucjonalnym, często przekraczającym jednostkowo 10 milionów dolarów.

Info

Analitycy sugerują, że Chiny mogą postrzegać rynek Hongkongu jako potencjalną strefę eksperymentalną dla łagodniejszego stanowiska wobec kryptowalut. Spekulacje te wynikają ze znacznych wolumenów transakcji z regionu, pomimo mniejszej populacji w porównaniu z innymi wiodącymi krajami w transakcjach kryptowalutowych, takimi jak Korea Południowa, Japonia i Tajwan.

Ponadto otwarte wsparcie aktywów cyfrowych przez Hongkong zapewniło chińskim inwestorom nową drogę do inwestycji. Wykorzystując roczny limit zakupu waluty w wysokości 50 000 USD, inwestorzy ci przelewają środki na rachunki kryptowalutowe w Hongkongu. Starszy dyrektor z giełdy kryptowalut z siedzibą w Hongkongu ujawnił stały napływ inwestorów z kontynentu na rynek, napędzany chęcią lokowania aktywów offshore w obliczu spowolnienia gospodarczego w Chinach, które jest coraz lepiej widoczne.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.