Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Giełdowy świat wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na wyniki Nvidii

Nvidia opublikuje swoje wyniki za pierwszy kwartał już 22 maja, a szeroki sektor technologiczny bacznie się im przygląda. Wyniki spółki mogą mieć znaczący wpływ na dynamikę rynku!

Opublikowano:
Giełdowy świat wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na wyniki Nvidii
Zdj.: Depositphotos.com

Analitycy spodziewają się znacznego wzrostu zysków Nvidii w I kwartale, zwłaszcza w segmencie chipów sztucznej inteligencji, a prognozowane dane EPS za I kwartał wzrosły o ponad 400% do 5,52 USD z 1,09 USD na akcję w tym samym kwartale poprzedniego roku.

NVIDIA MA ZWYCZAJU BIĆ PROGNOZY

Nvidia ma historię przekraczania oczekiwań dotyczących zysków, a w poprzednim kwartale spółka przekroczyła konsensus o 13%. Ta konsekwentna przewaga zaowocowała średnim zaskoczeniem wynoszącym 20.18% w ostatnich czterech raportach.

Ponadto oczekuje się, że przychody w pierwszym kwartale wzrosną o 237% do 24,27 mld USD z 7,19 mld USD rok temu, kontynuując passę przekraczania szacunków sprzedaży przez 20 kolejnych kwartałów.

Inwestorzy i analitycy z niecierpliwością czekają na aktualizacje dotyczące serii procesorów graficznych Blackwell firmy Nvidia, które mają być najwydajniejszymi układami sztucznej inteligencji na rynku.

Oczekuje się, że chipy te wzmocnią oczekiwania dotyczące solidnego dwucyfrowego wzrostu górnych i dolnych linii Nvidii w latach fiskalnych 2025 i 2026.

O dziwo, wskaźnikowo Nvidia jest relatywnie tania!

Zdj.: wikipedia.org
Jensen Huang
Jensen Huang ma ambitne plany

Wycena akcji Nvidii odzwierciedla jej trajektorię wzrostu, handlując na poziomie 39,4-krotności przyszłych zysków, czyli znacznie poniżej pięcioletniego szczytu na poziomie 122,1-krotności.

Wycena ta stanowi również 29% dyskonto w porównaniu z medianą 55,6X i jest poniżej benchmarków branżowych, w tym średniej w przemyśle półprzewodnikowym, która wynosi 43,7X, i wielokrotności jednego z konkurentów, czyli spółki AMD wynoszącej 47,5X.

Konsekwentne sukcesy firmy w przekraczaniu oczekiwań dotyczących zysków i silna trajektoria wzrostu sprzedaży są kluczowymi czynnikami, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć zaufanie inwestorów i trendy rynkowe.

Oczekuje się, że raport wyników Nvidii za I kwartał odegra znaczącą rolę w kształtowaniu nastrojów rynkowych i strategii inwestycyjnych, szczególnie w sektorze półprzewodników. Rynek oczekuje jednak na oficjalne dane.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.