Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

ETF na Bitcoina zawitają do Australii – zobacz, z czym wiąże się ten ruch!

Australijska Giełda Papierów Wartościowych jest gotowa zatwierdzić fundusze ETF do końca 2024 roku. Stany Zjednoczone nie będą zatem jedynym rynkiem oferującym ETF-y spot na BTC!

Opublikowano:
ETF na Bitcoina zawitają do Australii – zobacz, z czym wiąże się ten ruch!
Zdj.: depositphotos.com

Decyzja ta jest następstwem sukcesu podobnych produktów w Stanach Zjednoczonych, gdzie fundusze ETF Bitcoin spot zgromadziły około 53 miliardów dolarów w zarządzanych aktywach.

Posunięcie ASX, który kontroluje ponad 80% obrotu akcjami w Australii, odzwierciedla rosnący popyt na kryptowalutowe instrumenty inwestycyjne i to praktycznie we wszystkich stronach globu, nie tylko zaś w Stanach Zjednoczonych.

WARTO WIEDZIEĆ!

Podmioty takie jak BetaShares, DigitalX Ltd. i VanEck złożyły już wnioski, wskazując na znaczne zainteresowanie tym wschodzącym rynkiem.

Rozwój ten stanowi odpowiedź na rosnące zainteresowanie kryptowalutami zarówno ze strony inwestorów instytucjonalnych, jak i inwestorów detalicznych.

Podczas gdy przepisy w Australii zezwalają obecnie na handel Bitcoinem i Ethereum za pośrednictwem spotowych funduszy ETF, rynek tych produktów został ograniczony do mniejszej platformy, CBOE Australia.

Jak duże będą australijskie ETF-y?

Zdj.: depositphotos.com
Fundusz giełdowy ETF na Bitcoin
Fundusz ETF spot na Bitcoina

Oczekuje się, że fundusze ETF w Australii osiągną wartość od 3 do 4 miliardów dolarów w ciągu trzech lat od ich uruchomienia, jak szacuje Jeff Yew, dyrektor generalny Monochrome.

Prognoza ta podkreśla potencjał znacznego napływu kapitału na australijski rynek kryptowalut, zapewniając bezpieczniejszą i bardziej regulowaną opcję inwestycyjną w porównaniu do bezpośredniego zakupu i przechowywania aktywów cyfrowych na giełdach.

Wprowadzenie Bitcoin ETF odnosi się do nieodłącznego ryzyka związanego z przechowywaniem walorów na giełdach kryptowalut, które zostały opisane jako “tykająca bomba zegarowa” ze względu na potencjalne awarie platformy.

Zatwierdzenie Bitcoin spot ETF przez ASX jest nie tylko odpowiedzią na sukces podobnych produktów w USA i Hongkongu, ale także strategicznym posunięciem mającym na celu zaspokojenie rosnącego apetytu na ekspozycję na kryptowaluty wśród zarządzających funduszami i inwestorów detalicznych.

Ponieważ globalny trend w kierunku przyjmowania cyfrowych aktywów ETF nabiera tempa, dokładny czas podjęcia decyzji przez ASX pozostaje nieokreślony, ale pewność zatwierdzenia przez organy regulacyjne w tym roku wyznacza ostateczny harmonogram wprowadzenia Bitcoin ETF w Australii.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.