Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Spektakularne osiągnięcie Google: Chip Willow pokonuje superkomputery w 5 minut!

Nowy chip firmy Alphabet obiecuje moc obliczeniową znacznie przekraczającą dzisiejsze najlepsze klasyczne superkomputery i wskazuje na przyszłe zastosowania obliczeń kwantowych.

Spektakularne osiągnięcie Google: Chip Willow pokonuje superkomputery w 5 minut!
Zdj.: depositphotos.com

Najnowsza innowacja Google w dziedzinie obliczeń kwantowych, chip Willow, oznacza znaczący postęp. Zadziwiające, jak mocno ich nowy układ przebija dotychczasowe możliwości najsilniejszych komputerów!

Co potrafi komputer kwantowy

Chip Willow, wykonany w zakładzie Google w Santa Barbara, zawiera 70 kubitów i został zaprojektowany z myślą zarówno o wysokiej wydajności, jak i możliwościach adaptacyjnych.

W przeciwieństwie do tradycyjnych komputerów, komputery kwantowe wykorzystują zjawiska takie jak superpozycja i splątanie w celu uzyskania niezrównanej szybkości obliczeń.

Podczas demonstracji Willow ukończył zadanie losowego próbkowania obwodu w pięć minut, podczas gdy superkomputer Frontier, najlepsza klasyczna maszyna, potrzebowałby 10 septilionów lat na to samo zadanie.

Alphabet to nadal wizjonerska spółka

Zdj.: pixabay.com
informatyzacja
Komputer kwantowy to rewolucja

Kluczowym przełomem w Willow jest korekcja błędów, która jest głównym wyzwaniem w obliczeniach kwantowych. Qubity, podstawowe jednostki informacji kwantowej, są kruche i podatne na błędy.

Zespół Google wykazał, że zwiększenie rozmiaru logicznej siatki kubitów zmniejsza wskaźniki błędów, jak opisano szczegółowo w Nature. Potencjał obliczeń kwantowych wykracza poza początkowe zastosowania.

Komputer kwantowy ma potencjał aby zrewolucjonizować logistykę, telekomunikację i magazynowanie energii.

Mogę też przyspieszyć odkrywanie leków, ulepszyć akumulatory pojazdów elektrycznych oraz przyspieszyć fuzję jądrową i alternatywne źródła energii.

Podsumowując, chip Willow firmy Google stanowi znaczący krok w dziedzinie obliczeń kwantowych. Chociaż nie jest to ostateczny przełom, oznacza postęp w kierunku wykorzystania pełnego potencjału tej transformacyjnej technologii.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.