Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Ceny miedzy rosną, a wraz z nią rozpędza się nasz czempion KGHM!

Jedna z największych polskich spółek, koncern KGHM, rośnie jak na drożdżach! Poznaj uwarunkowania, które wpływają na hossę na akcjach tej firmy, a także prognozy na przyszłość!

Opublikowano:
Ceny miedzy rosną, a wraz z nią rozpędza się nasz czempion KGHM!
Zdj.: depositphotos.com

KGHM, znaczący gracz na warszawskim indeksie giełdowym, przyciągnął ostatnio uwagę zarówno traderów, jak i inwestorów. Od 28 marca akcje spółki znajdują się na niezwykłej trajektorii wzrostowej, w dużej mierze napędzanej przez wyraźnie rosnące światowe ceny miedzi.

Inwestorzy chętnie kupowali akcje KGHM, napędzani niezwykłym wzrostem cen miedzi na świecie.

Od połowy lutego cena miedzi konsekwentnie bije kolejne rekordy. Wzrost ten oznacza wzrost o ponad 10 procent od początku roku.

Analitycy przypisują rosnące ceny miedzi połączeniu malejącej podaży i odrodzenia w globalnym sektorze przemysłowym, co prowadzi do popytu na metale.

Gdy świat wstrzymuje produkcję, KGHM zyskuje

Zdj.: depositphotos.com
KGHM Polska Miedź
KGHM to jedna z największych polskich firm

Zakłócenia w głównych kopalniach miedzi na całym świecie stanowią zagrożenie dla produkcji miedzi, zwłaszcza w chińskich hutach, które odpowiadają za ponad połowę globalnej podaży miedzi.

Problemy po stronie podaży są widoczne od końca 2023 roku. W listopadzie kanadyjska firma First Quantum Minerals ogłosiła wstrzymanie produkcji w Cobre Panama, jednej z największych kopalni miedzi na świecie.

Odzwierciedlając tę szerszą dynamikę rynku, akcje KGHM odzwierciedlały rosnące ceny miedzi. Gwałtowny wzrost popytu jest bezpośrednio związany z rosnącą ceną miedzi, która na Londyńskiej Giełdzie Metali przekroczyła 9,4 tys. dolarów za tonę, czyli poziom ostatni raz widziany ponad dwa lata temu.

Ten wzrost cen jest napędzany przez połączenie malejącej podaży i rosnącego popytu, malując byczy obraz dla KGHM i miedzi.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.