Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Bitcoin bije kolejne rekordy i zbliża się do najwyższej wyceny w historii!

Inwestorów kryptowalutowych opanowała prawdziwa euforia! Bitcoin przekroczył 60.000 dolarów, a inne kryptowaluty także radzą sobie znakomicie! Poznaj przyczyny wzrostów.

Opublikowano:
Bitcoin bije kolejne rekordy i zbliża się do najwyższej wyceny w historii!
Zdj.: pixabay.com

Wartość Bitcoina przekroczyła poziom 60 000 USD, przypominając boom z 2021 r., osiągając poziomy niespotykane od tego czasu. Rajd kryptowaluty trwał nadal, przekraczając 61 000 USD i zbliżając się do rekordowego poziomu 69 000 USD, potrzebując zaledwie 13% wzrostu, aby dorównać szczytowi obserwowanemu w listopadzie 2021 roku.

OGRANICZONA PODAŻ

Podaż Bitcoina jest ograniczona do 21 milionów tokenów, z czego 19 milionów już istnieje. Obecnie generowanych jest około 900 nowych bitcoinów dziennie, ale liczba ta ma spaść do 450 w kwietniu.

Pojawiły się pytania dotyczące opłacalności wydobywania bitcoinów przy obecnych cenach energii elektrycznej po obniżeniu o połowę.

Cały rynek kryptowalut doświadcza znacznego napływu kapitału, a kapitalizacja rynkowa przekroczyła próg 2 bilionów dolarów. Wzrost ten przypisuje się znacznemu napływowi środków do funduszy ETF inwestujących w kryptowaluty, w szczególności tych skoncentrowanych na Bitcoinie. Jak donosi Coindesk, w ciągu zaledwie dwóch dni nowe fundusze dodały do swoich zasobów 22 000 bitcoinów.

Halving i obniżki stóp działają pro-wzrostowo

Zdj.: Fabrikasimf na Freepik.com
Bezpieczeństwo inwestowania w BTC
Bitcoin to dla wielu bezpieczeństwo finansowe

Zainteresowanie inwestorów kryptowalutami jest napędzane oczekiwaniem na cięcia stóp procentowych Rezerwy Federalnej i zbliżającym się halvingiem Bitcoina w kwietniu, który zmniejszy o połowę produkcję nowych bitcoinów.

W przeszłości takie wydarzenia prowadziły do wzrostu cen, a rynek stawia na podobny wynik tym razem.

Bitcoin jest na dobrej drodze, aby zakończyć miesiąc największym wzrostem dolarowym w historii, potencjalnie przekraczając rekord ustanowiony w październiku 2021 roku. Analitycy przewidują, że cena Bitcoina może osiągnąć 125 000 USD do końca 2025 r., podkreślając potencjał kryptowaluty.

Ponieważ inwestorzy spodziewają się halvingu i potencjalnych obniżek stóp procentowych Fed, wartość wszystkich bitcoinów w obiegu przekroczyła 2 biliony dolarów po raz pierwszy od dwóch lat, według CoinGecko. Ten kamień milowy zbiega się z podwojeniem ceny tokena w ciągu zaledwie czterech miesięcy, podkreślając zmienność i potencjał rynku kryptowalut.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.