Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Aktualizacja Dencun obiecuje rewolucję w Ethereum

Ethereum, druga największa kryptowaluta, przechodzi przeobrażenia. Po przejściu z proof of work na proof of stake, przyszła pora na dalsze aktualizacje. Poznajcie zatem Dencun!

Opublikowano:
Aktualizacja Dencun obiecuje rewolucję w Ethereum
Zdj.: depositphotos.com

Sieć Ethereum jest gotowa na znaczącą transformację dzięki nadchodzącej aktualizacji Dencun zaplanowanej na 13 marca 2024 roku.

Oczekuje się, że aktualizacja ta będzie kluczowym wydarzeniem dla Ethereum, obiecującym znaczące zmiany w krajobrazie technologii blockchain.

aktualizacja Dencun znacznie obniży opłaty transakcyjne poprzez optymalizację logistyki danych.

Deweloperzy z największych sieci warstwy 2 (L2) zbudowanych na Ethereum są przekonani, że po aktualizacji Dencun i późniejszej aktualizacji umów rozliczeniowych we wszystkich sieciach L2, opłaty transakcyjne prawdopodobnie znacznie spadną w ciągu miesiąca lub dwóch.

Obniżenie opłat może potencjalnie zapoczątkować nowy etap w ewolucji nie tylko sieci Ethereum, ale także całej branży Web3. Aktualizacja zbiega się w czasie z okresem wysokiej aktywności na rynku kryptowalut i rekordem cenowym Bitcoina.

Dencun wprowadzi rewolucyjną funkcję “blobs”

Zdj.: pixabay.com
Ethereum
Ethereum wyróżnia użyteczność

Aktualizacja Dencun wprowadza kluczową funkcję zwaną “blobs”, nowy typ transakcji zaprojektowany w celu zmniejszenia kosztów transakcji.

Podczas gdy aktualizacja Dencun daje nadzieję na niższe opłaty, zwłaszcza w przypadku transakcji L2, Ethereum stoi w obliczu konkurencji ze strony alternatywnych blockchainów, takich jak Solana, znana z niskich kosztów transakcji.

Solana stała się atrakcyjną platformą dla traderów NFT i użytkowników poszukujących bardziej przystępnych cenowo alternatyw.

Aby utrzymać przewagę konkurencyjną podczas obecnej hossy, deweloperzy Ethereum będą musieli działać szybko. Aktualizacja Dencun, z obietnicą tańszych opłat transakcyjnych i zwiększonej wydajności, może być kluczem do utrzymania i rozszerzenia bazy użytkowników Ethereum w obliczu rosnącej konkurencji.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.