Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN
Logo Netflix
NFLX
Akcje Netflix (NFLX) – Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2024
Twój kapitał może być zagrożony*

$647,5 (2 545 zł)

-4,5 % za 7 dni

Logo Netflix

Akcje Netflix (NFLX) – Notowania, aktualny kurs, wykres, jak kupić, dywidenda 2024

Kurs akcji Netflix
NFLX wykres

$647,5 (2 545 zł)

-4,5 % za 7 dni

Twój kapitał może być zagrożony*

Podana cena i wykres mają jedynie charakter orientacyjny.

Wykres akcji Netflix

Aktualne dane o spółce Netflix

Kapitalizacja rynkowa $282,8 mld. EBITDA $8,23 mld.
Następna dywidenda N/A P/BV (cena do wartości księgowej) 13,09
Roczna dywidenda na akcję N/A P/E (cena do zysku) 45,45
Stopa dywidendy N/A Zwrot z aktywów 10,01 %
Przychód spółki $34,93 mld. Zwrotu z kapitału 29,8 %
Zysk na akcję $79,7 Marża operacyjna 28,09 %
Wartość księgowa na akcję $49,58 Marża zysku 18,42 %
Wartość przedsiębiorstwa $292,3 mld. Cena docelowa na Wall Street $664,2

Informacje o akcjach Netflix (NFLX)

Netflix to amerykańska spółka giełdowa, która prowadzi działalność w branży wypożyczania filmów on-line i usług streamingowych. Akcje Netflixa wchodzą w skład indeksu NASDAQ-100. Siedziba tego globalnego giganta, który prowadzi działalność we wszystkich krajach świata z wyjątkiem Chin, Rosji, Syrii i Korei Północnej, znajduje się w Los Gratos w Kalifornii.

Z uwagi na szeroką dostępność usług firmy w skali globalnej, akcje Netflixa nie tylko oferują ciekawy potencjał wzrostu, ale również pozwalają zdywersyfikować ryzyko popytu na kraje z całego świata. W tym obszernym artykule zbadamy, w jaki sposób można nabyć akcje Netflixa, sprawdzimy, czy firma wypłaca dywidendę, pokażemy sobie kilka przykładowych zagrań z jej akcjami i na koniec ocenimy rolę akcji NFLX w portfelu inwestycyjnym.

Zanim jednak przejdziemy do części inwestycyjnej, porozmawiajmy trochę o samej spółce Netflix i poznajmy jej interesującą historię.

Treść artykułu o akcjach Netflix

Historia Netflixa

Akcje Netflix

Netflix to stosunkowo młoda firma, która została założona w 1997 roku przez Reeda Hustingsa i Marca Randolpha w Scotts Valley w Kalifornii. Pierwszy model biznesowy firmy polegał na sprzedaży płyt DVD, które Netflix wysyłał do swoich klientów pocztą. Z uwagi na swoją nieopłacalność strategia ta wkrótce doznała znaczących zmian, a firma całkowicie przestawiła się na wypożyczanie płyt DVD z filmami.

W 2010 roku miała miejsce pierwsza znacząca ekspansja firmy na rynki Kanady, Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Kolejny ważny krok nastąpił w 2013 roku, kiedy to spółka weszła do branży produkcyjnej, wprowadzając na rynek swój serial House of Cards. Sukces tego serialu zapoczątkował dalszą ekspansję, która trwała do 2016 roku i ostatecznie zatrzymała się na 190 krajach.

Netflix czerpie korzyści szczególnie ze współpracy z amerykańską wytwórnią filmową Paramount, od której w 2018 roku kupił licencję na film The Cloverfield Paradox, który po premierze stał się wielkim hitem, przygotowując grunt pod kolejne wspólne projekty tych dwu firm.

Największa popularność Netflixa i jego platformy internetowej przypadła na lata 2020-2022, kiedy świat nękała pandemia koronawirusa, która przykuła masy ludzi do monitorów w domu. Należy jednak zaznaczyć, że powrót do względnej normalności po tym wydarzeniu okazał się katastrofalny dla Netflixa. Odpływ użytkowników i związany z nim spadek zysków z reklamy spowodował, że akcje spółki odnotowały jak dotąd największy spadek – -75%.

Pytanie brzmi – czy nadal warto inwestować w te akcje? Jasne, pokażemy Ci, jak to zrobić!

Informacje na temat akcji Netflixa

Jeśli chcesz handlować akcjami Netflixa, musisz to zrobić za pośrednictwem brokera (na przykład XTB) z dostępem do amerykańskiej giełdy NASDAQ. Godziny handlu to 9:30 do 16:00 czasu lokalnego (15:30 do 22:00 SEC).

Akcje Netflixa oferują tylko jeden sposób na pomnażanie wolnych środków pieniężnych, przy tym, że można do tego podejść na kilka sposobów. Na początek należy zaznaczyć, iż spółka giełdowa Netflix nie wypłaca dywidendy, więc ten dodatkowy dochód nie jest dostępny dla inwestorów. Co z tego wynika? Na akcjach NFLX można zarabiać tylko poprzez zmiany ich kursu.

W akcje tej spółki można inwestować albo kupując bezpośrednio papier wartościowy (akcję) za pośrednictwem brokera, albo za pomocą kontraktów CFD.

Nabycie fizycznego udziału w spółce Netflix to stosunkowo prosta sprawa – wystarczy złożyć zlecenie kupna u swojego brokera. Warto jednak zaznaczyć, że nabycie tych akcji może okazać się wyzwaniem finansowym dla niektórych inwestorów, ponieważ ich cena liczy się w setkach dolarów (ponad 400 USD w połowie 2023 roku). Ponadto, niektórych inwestorów może zniechęcić do zakupu brak wypłaty dywidendy.

Alternatywą dla nabycia fizycznych akcji NFLX jest zakup odpowiedniego kontraktu CFD. Instrument ten oferuje możliwość spekulacji zarówno na wzrost ceny akcji spółki, jak i na jej spadek, co nie jest możliwe w przypadku fizycznych udziałów. Z drugiej jednak strony, z kontraktami CFD wiąże się ryzyko w postaci konieczności pracy inwestora z większym ryzykiem inwestycyjnym i obliczenia wolumenu transakcji na podstawie dźwigni finansowej.

Historia notowań akcji Netflix

Logo Netflix
Netflix/NFLX
Ładowanie
Ładowanie

W 2013 roku rozpoczął się długoterminowy wzrost akcji Netflixa, podczas którego ich cena wielokrotnie wzrosła. W połowie 2018 roku cena osiągnęła szczyt, po czym nastąpił sześciomiesięczny spadek. Następnie cena odnotowała szybki wzrost, ale nie do rekordowego poziomu. Po ponownym spadku w czwartym kwartale cena NFLX znowu wyruszyła na północ, a podczas kryzysu pandemicznego jej wzrost przyspieszył jeszcze bardziej, przez co osiągnęła rekordowe poziomy.

Zanim jeszcze nastąpił wspomniany wcześniej spadek ceny, inwestorzy byli świadkami ustanowienia nowego wierzchołka – w listopadzie 2021 roku akcje spółki były notowane na poziomie 700 USD. Poziom ten jak dotąd nie został jeszcze ponownie przekroczony.

Dywidenda Netflixa

Netflix generalnie woli inwestować swoje zyski w dalszy rozwój własnej działalności, dlatego jeszcze nigdy nie wypłacił dywidendy. Może się to jednak oczywiście zmienić, gdy pozycja rynkowa firmy zostanie skonsolidowana.

Wpływ na niewypłacanie dywidendy może mieć również fakt, że spółka jest częściowo zbudowana na długu. Kwota otwartego zadłużenia wynosi około jedną czwartą całkowitej wartości spółki, która obecnie waha się w okolicach poziomu 200 miliardów USD. Wprowadzeniu dywidendy dla inwestorów nie sprzyja również fakt, że spółka w 2022 roku odnotowała znaczący spadek, w rezultacie którego straciła ponad 75% wartości.

Jak handlować akcjami Netflixa?

Jeśli chodzi o świat instrumentów inwestycyjnych, akcje NFLX należą do tych droższych. Inwestorzy, którzy chcieli posiadać fizyczne akcje tej spółki w 2021 roku, musieli sięgnąć do portfela nawet po 700 dolarów, aby kupić choć jeden udział. To stosunkowo znacząca kwota, zwłaszcza jeśli jest się początkującym inwestorem.

Ponadto, inwestorzy nie mają żadnych korzyści z posiadania udziałów, gdyż firma nie wypłaca dywidendy, więc konieczna jest tutaj prawidłowa analiza sytuacji rynkowej, np. za pomocą analizy technicznej lub fundamentalnej, tak aby inwestor mógł pomnożyć swoje wolne środki pieniężne albo poprzez wzrost, albo spadek (za pośrednictwem CFD) ceny akcji NFLX.

Przykładowa transakcja na akcjach (fizycznych) Netflixa:

W 2022 roku inwestorzy otrzymali możliwość zakupu akcji Netflixa po znacznie niższej cenie niż w roku poprzednim. Co tu więcej mówić – cena 200 dolarów jest znacznie bardziej przystępna niż 700 dolarów. Kupując 10 akcji, inwestor zapłaci za nie 2 000 dolarów, a ponieważ rynek znajduje się w tym czasie w strefie wsparcia, wystarczy poczekać, aż cena udziałów wzrośnie do 400 dolarów, co oznacza podwojenie inwestycji.

Tak więc, dzięki znajomości analizy technicznej (umiejętności rozpoznania poziomu wsparcia), inwestorowi udało się podwoić zainwestowane pieniądze i osiągnąć zysk w wysokości 2 000 dolarów. Oczywiście, inwestor może pozostać w pozycji jeszcze dłużej, co w przypadku tak popularnej spółki może okazać się dobrym posunięciem. Ponadto, może również zrealizować zysk tylko z połowy swoich udziałów, a resztę trzymać w nadziei na kontynuację wzrostu ceny.

W takim przypadku inwestor zrealizowałby zysk z 5 akcji, czyli 1 000 dolarów, zatrzymując resztę swoich udziałów do czasu, aż rynek ponowne przetestuje maksimum z 2021 roku, gdy cena akcji NFLX poruszała się na poziomie 700 dolarów. W takim przypadku zysk z inwestycji wyniósłby 1 000 dolarów (zysk z pierwszych 5 akcji) + 2 500 dolarów (po sprzedaniu pozostałych akcji po cenie 700 dolarów za sztukę). Całkowity zysk z inwestycji wyniósłby zatem 3 500 dolarów przy początkowej inwestycji w wysokości 2 000 dolarów.

Przykładowa transakcja na dźwigni:

Cena akcji Netflixa wynosi 410 dolarów. Do zakupu 20 akcji potrzeba więc 8 200 dolarów. Mamy jednak do dyspozycji dźwignię finansową 1:5. Dzięki temu zapłacimy tylko 1 640 dolarów, a resztę (6 560 dolarów) pożycza nam broker.

Po dwóch tygodniach cena wzrośnie do 425 dolarów na akcję. Zysk z takiego zagrania wynosi (425-410)*20 = 300 dolarów. Ponieważ zastosowaliśmy dźwignię finansową, nasz procentowy zysk z transakcji wyniesie 18,3%.

Korzystając z dźwigni finansowej, należy jednak pamiętać, że może ona przynieść nie tylko wyższe zyski, ale także wyższe straty. Dlatego zawsze należy pamiętać o ustawieniu stop-lossa.

Jak kupić swoje pierwsze akcje Netflixa?

Interesujesz się akcjami Netflixa i chcesz je kupić, aby nie przegapić nawet jednego dnia hossy? Co należy zrobić, aby stać się udziałowcem? Czeka na Ciebie kilka niezbędnych kroków. Przyjrzyjmy się im.

  • Ponieważ nie możesz handlować bezpośrednio na giełdzie, musisz zacząć od wyboru brokera, który będzie pośredniczył w Twoich transakcjach. Handel na giełdzie NASDAQ, na której notowane są akcje NFLX, umożliwiają prawie wszyscy. Tym, co powinno Cię interesować, jest głównie wysokość opłat i prowizji.
  • Jak tylko wybierzesz odpowiedniego brokera, załóż u niego konto, co powinno być stosunkowo proste, zakładając, że jesteś w stanie zrobić zdjęcie swojego dowodu tożsamości.
  • Jednocześnie powinieneś opracować swoją strategię handlową, na podstawie której będziesz kupować i sprzedawać akcje. Niektórzy brokerzy oferują darmowe rachunki demonstracyjne, na których można ją przetestować.
  • Następnie przelej pieniądze, którymi chcesz handlować, na konto brokera. Zawsze handluj tylko pieniędzmi, na których stratę możesz sobie pozwolić.
  • Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków możesz przystąpić do Twojej pierwszej, wymarzonej transakcji. Zaczekaj, aż Twoja strategia handlowa da Ci sygnał do kupna i złóż swoje pierwsze zlecenie. W idealnym przypadku wyjdziesz z pozycji z zyskiem, ale jeśli Ci się nie uda za pierwszym razem, nie rozpaczaj. Żadna strategia nie jest w 100% skuteczna. Dlatego zawsze używaj stop-lossa, aby w przypadku nieudanej transakcji nie stracić wszystkich swoich środków pieniężnych.

Tutaj możesz bezpiecznie handlować akcjami Netflixa

Faworyt redakcji

77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Zalety
  • Zakup i sprzedaż akcji i funduszy ETF wolne od opłat
  • Dobra obsługa klienta
Wady
  • Większe opłaty przy mniejszych zagraniach (nie dotyczy akcji i ETF-ów)
  • Brak niektórych popularnych instrumentów finansowych – opcji, obligacji, funduszy wzajemnych
Twój kapitał narażony jest na ryzyko

Dlaczego warto zainwestować w akcje Netflixa?

Netflix to duża, ale nadal rozwijająca się spółka, która ma już dosyć silną pozycję na rynku. Jej akcje mają dosyć dobrą płynność, dlatego nie ma problemu z ich zakupem lub sprzedażą, i to w zasadzie w dowolnym momencie dnia handlowego. Ponadto, można nimi handlować u zdecydowanej większości brokerów.

W wym miejscu warto wspomnieć o ryzyku kursowym PLN/USD, ponieważ akcje NFLX notowane są w dolarach. W przypadku inwestowania w akcje Netflixa na długą metę można czerpać korzyści tylko ze wzrostu ceny samych akcji, gdyż spółka ta nie wypłaca dywidendy.

Czy uważasz, że akcje platform takich jak Netflix są dobrymi inwestycjami na długą metę? Czy zamierzasz wziąć udział w zyskach Netflixa? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami.

Inne źródła informacji:

Więcej informacji o Netflix (NFLX)

Nazwa firmyNetflix
TickerNFLX
Oficjalna strona internetowahttps://www.netflix.com/
Data założenia1997
SektorTelekomunikacja
BranżaRozrywka
Dywidendy
Wypłaca dywidendę
Następna dywidendaN/A
Termin wypłaty dywidendyN/A
Data byłej dywidendyN/A
Roczna dywidenda na akcjęN/A
Stopa dywidendyN/A
Wskaźnik wypłaty dywidendyN/A
Przychody
Przychód spółki$34 932 232 192
Zysk na akcję$79,7
Wzrost przychodów kwartalnie R/R14,8 %
Wycena
Kapitalizacja rynkowa$282 808 942 592
Wartość przedsiębiorstwa$292 316 807 168
P/BV (cena do wartości księgowej)13,09
P/E (cena do zysku)45,45
Oczekiwany P/E36,1
Wartość księgowa na akcję$49,58
Cena docelowa na Wall Street$664,2
Wartość przedsiębiorstwa w stosunku do przychodów8,21
Wartość przedsiębiorstwa do EBITDA12,88
Cena do przychodów7,99
Rentowność
EBITDA$8 226 065 920
Marża operacyjna28,09 %
Marża zysku18,42 %
Zysk brutto$12 447 265 000
Zysk na akcję (EPS)$14,44
Rozwodniony zysk na akcję (EPS)$14,44
Oczekiwany EPS (w tym roku)$18,43
Oczekiwany EPS (następny rok)$22,35
Oczekiwany EPS (w tym kwartale)$4,26
Oczekiwany EPS (następny kwartał)$4,27
Wzrost zysków kwartalnie R/R83,3 %
Wydajność
Zwrot z aktywów10,01 %
Zwrotu z kapitału29,8 %
Opinie analityków
Ocena4,04
Cena docelowa$434
Zdecydowane kupno23
Kup6
Trzymaj16
Sprzedaj1
Zdecydowane sprzedaj1
Podział
Ostatni współczynnik podziału7:1
Data ostatniego podziału15. 7. 2015
Oceń akcje Netflix
2
1

Autor

Pod tym profilem artykuły i recenzje publikują autorzy Finlio.pl oraz inni redaktorzy lub goście niebędący stałymi autorami.

Udostępnij ten artykuł

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.

Akcje mogą Cię zainteresować: