Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

9 miliardów dolarów w Bitcoinach z Mt. Gox: czy rynek kryptowalut przetrwa nadchodzący sztorm?

Nadchodzi masywna podaż na rynku krypto! Nieistniejąca już giełda Mt. Gox przygotowuje się do wielkiej dystrybucji Bitcoina o wartości ok. 9 miliardów dolarów swoim wierzycielom.

9 miliardów dolarów w Bitcoinach z Mt. Gox: czy rynek kryptowalut przetrwa nadchodzący sztorm?
Zdj.: depositphotos.com

Analitycy z JPMorgan i CoinShares przewidują znaczną zmienność rynku wynikającą z tego wydarzenia, co może mieć wpływ na cenę i stabilność Bitcoina.

Mt. Gox, niegdyś największa giełda kryptowalut na świecie, upadła w 2014 r. po masowym włamaniu. Hack ten spowodował utratę znacznej liczby Bitcoinów.

WIERZYCIELE USATYSFAKCJONOWANI

Po prawie dekadzie giełda ma zwrócić swoim wierzycielom około 141 000 BTC. Kwota ta stanowi około 0,7% całkowitej podaży Bitcoinów w obiegu, podkreślając potencjał znacznych zakłóceń na rynku.

Wielu wierzycieli może zdecydować się na sprzedaż swoich BTC w celu realizacji zysków. Biorąc pod uwagę, że cena Bitcoina wzrosła z około 600 USD za monetę w 2014 r. do ponad 63 200 USD, decyzja ta jest bardzo atrakcyjna dla posiadaczy aktywów.

Analitycy JPMorgan przewidują, że masowa wyprzedaż BTC przez wierzycieli Mt. Gox może wywrzeć presję na spadek ceny Bitcoina w krótkim okresie.

Zasugerowali, że jeśli większość likwidacji nastąpi w lipcu, rynek kryptowalut może doświadczyć znacznej presji cenowej, potencjalnie odbijając się w sierpniu.

Gemini, USA i rząd Niemiec również sprzedają

Zdj.: pexels.com
Bitcoin na tle walut
Obserwujemy dużą podaż Bitcoina

Podobny scenariusz miał miejsce w przypadku giełdy Gemini w czerwcu, gdzie zwrot użytkownikom Bitcoina o wartości ponad 2 miliardów dolarów spowodował wahania cen.

Niedawna spłata przez Gemini doprowadziła do negatywnych ruchów cenowych, ponieważ klienci detaliczni spieniężyli swoje BTC. Analitycy JPMorgan uważają, że podobny wynik może wystąpić w przypadku wierzycieli Mt. Gox, biorąc pod uwagę zyski, jakie wygenerowały te aktywa.

Niedawna wyprzedaż Bitcoina przez rządy Niemiec i Stanów Zjednoczonych również wywarła presję na rynek. Niemiecki rząd przekazał 400 BTC na giełdy Coinbase, Kraken i Bitstamp, zwiększając łączną sprzedaż od czerwca do ponad 2 700 BTC.

W międzyczasie rząd USA sprzedał w zeszłym miesiącu 4 000 BTC. Działania te, w połączeniu z nadchodzącymi spłatami Mt. Gox, spowodowały spadek ceny Bitcoina.

Zbliżające się spłaty Mt. Gox zmieniły dynamikę Bitcoina na niedźwiedzią. Ceny spadły poniżej 200-dniowej średniej kroczącej, kluczowej linii w analizie technicznej.

Wykres BTC sugeruje teraz niedźwiedzią strukturę “podwójnego szczytu”, wskazując na potencjalne dalsze spadki. Bitcoin osiągnął gorsze wyniki niż rynki akcji i metale szlachetne w drugim kwartale. Inwestorzy są wyraźnie zaniepokojeni!

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.