Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Sensacyjne przejęcie 50 000 bitcoinów – największe w historii Niemiec!

W historii naszych zachodnich sąsiadów nie było jeszcze takiego czegoś. Niemieckie służby skonfiskowały oszałamiającą ilość 50 tysięcy bitcoinów. Dowiedz się, jak do tego doszło!

Opublikowano:
Sensacyjne przejęcie 50 000 bitcoinów – największe w historii Niemiec!
Zdj.: depositphotos.com

Niemieckie władze skonfiskowały właśnie 50 000 bitcoinów, co oznacza największe tego typu przejęcie w Republice Federalnej Niemiec.

Operacja, prowadzona przez saksońską policję krajową we współpracy z Prokuraturą Generalną w Dreźnie, Urzędem Policji Kryminalnej Saksonii i Urzędem Skarbowym Lipsk II, była koordynowana przez Zintegrowaną Jednostkę Dochodzeniową (INES).

Info

Przejęte bitcoiny, obecnie wyceniane na 2,13 miliarda dolarów, zostały dobrowolnie przeniesione do portfeli dostarczonych przez Federalny Urząd Policji Kryminalnej przez 40-letniego niemieckiego programistę.

Sprawa obraca się wokół domniemanej roli oskarżonego w obsłudze movie2k.io, poprzednio najpopularniejszej w Niemczech nielegalnej strony do udostępniania filmów, która została zamknięta w 2013 roku.

Programista i jego partner biznesowy są objęci dochodzeniem w sprawie rzekomego nieautoryzowanego komercyjnego wykorzystania utworów chronionych prawem autorskim i późniejszego prania pieniędzy.

Nielegalne zyski zostały zamienione na krypto

Oskarżony zaskoczył wszystkich, zamieniając zyski z nielegalnej strony do udostępniania wideo na Bitcoin, rzucając światło na atrakcyjność i aspekty bezpieczeństwa wiodącej globalnej kryptowaluty. Rodzi to pytania o reputację Bitcoina jako bezpiecznej i prywatnej metody transakcji finansowych.

Zdj.: wikipedia.org
niemiecki radiowóz policyjny
Służby policyjne w Niemczech

Decyzja oskarżonego o swobodnym transferze bitcoinów do oficjalnych portfeli organów ścigania podkreśla unikalne aspekty Bitcoina – jego bezpieczeństwo i anonimowość.

Zdecentralizowany charakter Bitcoina daje użytkownikom kontrolę nad ich środkami, a klucze prywatne służą jako ostateczny punkt dostępu.

Bitcoin nadal pozostaje anonimowym aktywem

Przypadek ten wskazuje również, że funkcjonariusze prawa mogą śledzić i przejmować nielegalnie nabyte bitcoiny, jedynie gdy osoby dobrowolnie ujawniają ich własność. Blockchain działa zatem tak, jak powinien.

Podczas gdy świat zmaga się z regulacjami dotyczącymi kryptowalut, sprawa ta stanowi okazję do zwiększenia bezpieczeństwa i prywatności inwestorów.

Współpraca między twórcami kryptowalut, organami regulacyjnymi i organami ścigania może prowadzić do rozwoju i przyjęcia technologii i protokołów skoncentrowanych na prywatności w ekosystemie kryptowalut.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.