Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Zyski Coinbase wyraźnie przekroczyły oczekiwania Wall Street

Giełda kryptowalutowa Coinbase notowana jest na amerykańskiej giełdzie, a przez to dzieli się z otoczeniem swoimi wynikami. Ich cyfry za miniony kwartał były zaś fenomenalne!

Opublikowano:
Zyski Coinbase wyraźnie przekroczyły oczekiwania Wall Street
Zdj.: depositphotos.com

Giełda kryptowalutowa Coinbase odnotowała znaczny wzrost akcji po opublikowaniu raportu o zyskach za IV kwartał. Raport nie tylko przekroczył oczekiwania Wall Street, ale także nakreślił obiecujący obraz przyszłości firmy.

Największa amerykańska giełda kryptowalut odnotowała skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,04 USD, co stanowi wyraźną poprawę w porównaniu ze stratą z poprzedniego roku w wysokości 2,46 USD na akcję i co oznacza koniec siedmiu kolejnych strat kwartalnych.

Ponadto łączne przychody spółki odnotowały znaczny wzrost o 51%, osiągając 953,8 mln USD, przekraczając konsensus szacunkowy na poziomie 826 mln USD. Akcje spółki wystrzeliły zatem do góry.

Ten pozytywny raport o zyskach zbiegł się w czasie z kwitnącym rynkiem kryptowalut, w szczególności z handlem Bitcoinem powyżej 51 800 USD i odzyskaniem kapitalizacji rynkowej przekraczającej 1 bilion USD po raz pierwszy od ponad dwóch lat.

Konsumenci coraz liczniej korzystają z Coinbase

Zdj.: wikipedia.org
CEO Coinbase
Brian Armstrong po raz kolejny udowodnił, że potrafi zarządzać firmą

Przychody z transakcji Coinbase odnotowały wzrost. Przychody z transakcji konsumenckich wzrosły o prawie 60% do 492,5 mln USD rok do roku. Ponadto przychody z transakcji instytucjonalnych wzrosły o 173% do 36,7 mln USD.

Co więcej, przychody z subskrypcji i usług, które obejmują działania wykraczające poza handel, wzrosły o prawie 33% do 375,4 mln USD.

Przychody firmy z opłat powierniczych w tym segmencie również odnotowały znaczny wzrost do 19,7 mln USD z 11,4 mln USD w poprzednim roku.

Analitycy uważnie monitorują górną linię trendu w okolicach 210 USD jako potencjalny poziom oporu, gdzie inwestorzy mogą rozważać realizację zysków.

Solidne wyniki Coinbase w czwartym kwartale, w połączeniu z trendem wzrostowym Bitcoina i innych kryptowalut, nadały giełdzie optymistyczny ton.

Dzięki spot Bitcoin ETF dodatkowo przyczyniającym się do tego optymizmu i strategicznej pozycji Coinbase jako powiernika tych funduszy, firma jest przygotowana do wykorzystania zainteresowania i inwestycji w kryptowaluty.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.