Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Li Auto zaskakuje rynek motoryzacyjny dużym wzrostem sprzedaży

SUV-y autorstwa chińskiej firmy Li Auto biją w Kraju Środka rekordy popularności. Kliknij i dowiedz się, czy europejskie koncerny motoryzacyjne mają się czego obawiać!

Li Auto zaskakuje rynek motoryzacyjny dużym wzrostem sprzedaży
Zdj.: wikipedia.org

Li Auto Inc., wiodący gracz na chińskim rynku pojazdów nowej energii, odnotował znaczący wzrost dostaw pojazdów w styczniu 2024 roku.

Firma dostarczyła w tym okresie 31 165 pojazdów, co odzwierciedla wzrost o 105,8% rok do roku. Łączne dostawy pojazdów Li Auto osiągnęły 664 529 na koniec stycznia.

LI AUTO TO SUVY SEGMENTU PREMIUM

Li Auto specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży pojazdów elektrycznych klasy premium na chińskim rynku.

Obecna linia modelowa firmy obejmuje:

  • Li MEGA – zaawansowany technologicznie flagowy rodzinny MPV,
  • Li L9 – sześciomiejscowy flagowy rodzinny SUV,
  • Li L8 – sześciomiejscowy rodzinny SUV premium, a także
  • Li L7 – pięciomiejscowy flagowy rodzinny SUV.

Prezes Li Auto podkreśla popyt na SUV-y

Zdj.: wikipedia.org
samochód marki Li Auto
Li Auto stawia na produkcję SUV-ów

Xiang Li, prezes i dyrektor generalny Li Auto, przypisuje ten sukces dużemu popytowi na trzy modele SUV firmy.

Li Auto stała się najlepiej sprzedającą się marką wśród SUV-ów w cenie powyżej 300 000 RMB i zapewniła sobie pozycję bestsellera na rynku NEV w Chinach w cenie 300 000 RMB i wyższej.

Patrząc w przyszłość do 2024 roku, Li Auto jest nastawione na znaczny wzrost, planując rozszerzyć swoje portfolio o osiem konkurencyjnych modeli, w tym cztery EREV (pojazdy elektryczne o zwiększonym zasięgu) i cztery BEV (pojazdy elektryczne na baterie). Inne wschodnie firmy, jak Lucid oraz Nio mogą czuć zatem niepokój!

Czy Li Auto to konkurent dla Tesli?

Planowane przez firmę premiery na 2024 r. rozpoczną się w marcu, wraz z premierą i dostawami zaawansowanego technologicznie flagowego rodzinnego Li MEGA, a także wprowadzeniem na rynek w 2024 r. Li L7, Li L8 i Li L9. Akcje Li pozostają jednak relatywnie tanie.

NAKŁADY NA ROZWÓJ

Ponadto Li Auto zamierza zwiększyć swoje inwestycje w badania i rozwój, aby zwiększyć swoje możliwości techniczne w zakresie autonomicznej jazdy, inteligentnej przestrzeni i inteligentnej elektryfikacji.

Firma koncentruje się również na modernizacji swojej sieci sprzedaży i serwisu, dążąc do utworzenia 800 sklepów detalicznych i ponad 500 autoryzowanych warsztatów blacharsko-lakierniczych Li Auto do końca 2024 roku.

Dzięki zróżnicowanej ofercie produktów i wzmocnionej synergii, Li Auto zamierza osiągnąć 800 000 rocznych dostaw i stać się najlepiej sprzedającą się marką samochodów premium w Chinach.

 

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.