FinlioKryptowalutyUnijne rozporządzenie w sprawie kryptowalut namiesza w europejskim rynku!
Unijne rozporządzenie w sprawie kryptowalut namiesza w europejskim rynku!
Pełne wdrożenie MiCA jest nadal w toku, a rozporządzenie zostało oficjalnie przyjęte w 2023 roku. Tymczasem sekcja dotycząca stablecoinów wejdzie w życie latem tego roku!
Rynek kryptowalut doświadczył znacznego wzrostu w ciągu ostatnich 15 lat, a ponad 400 milionów ludzi na całym świecie posiada obecnie cyfrowe aktywa. W Polsce co dziesiąta osoba posiada jakąś formę kryptowaluty.
REWOLUCJA LEGISLACYJNA
Zatwierdzenie rozporządzenia w sprawie rynków aktywów kryptograficznych (MiCA) przez Parlament Europejski w ubiegłym roku utorowało drogę do rewolucji legislacyjnej w przestrzeni kryptowalut, zapewniając jaśniejsze ramy regulacyjne.
Ta lepsza jasność zachęca obecnie banki komercyjne do rozważenia inwestycji w waluty cyfrowe i zbadania tokenizacji tradycyjnych aktywów na blockchainie.
Wskazuje to, że chociaż sekcja dotycząca stablecoinów jest kluczowa, to wciąż jest czas, zanim całe ramy zaczną działać.
W międzyczasie firmy kryptowalutowe mogą rozpocząć przygotowania, ubiegając się o licencje. Ciągły rozwój MiCA i aktywny udział uznanych instytucji finansowych sygnalizują nową erę regulowanych rynków kryptowalut w Europie.
Dzięki stabilności prawnej, rynek kryptowalut ma szansę stać się integralną częścią sektora finansowego.
Skrzyżowanie tradycyjnej bankowości z rozwijającym się światem kryptowalut za pośrednictwem MiCA sugeruje ostrożną, ale zdecydowaną zmianę w kierunku wykorzystania potencjału aktywów cyfrowych.
W miarę ewolucji krajobrazu legislacyjnego i dalszego dostosowywania się banków, potencjał wzrostu w branży kryptowalut wydaje się nieograniczony, odzwierciedlając dynamiczny i innowacyjny charakter tej kluczowej branży.
Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.
Post discussion: 0 comments
Nobody has commented yet. Log in and be the first! Post your thoughts and start the discussion.