Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Unijne rozporządzenie w sprawie kryptowalut namiesza w europejskim rynku!

Pełne wdrożenie MiCA jest nadal w toku, a rozporządzenie zostało oficjalnie przyjęte w 2023 roku. Tymczasem sekcja dotycząca stablecoinów wejdzie w życie latem tego roku!

Opublikowano:
Unijne rozporządzenie w sprawie kryptowalut namiesza w europejskim rynku!
Zdj.: depositphotos.com

Rynek kryptowalut doświadczył znacznego wzrostu w ciągu ostatnich 15 lat, a ponad 400 milionów ludzi na całym świecie posiada obecnie cyfrowe aktywa. W Polsce co dziesiąta osoba posiada jakąś formę kryptowaluty.

REWOLUCJA LEGISLACYJNA

Zatwierdzenie rozporządzenia w sprawie rynków aktywów kryptograficznych (MiCA) przez Parlament Europejski w ubiegłym roku utorowało drogę do rewolucji legislacyjnej w przestrzeni kryptowalut, zapewniając jaśniejsze ramy regulacyjne.

Ta lepsza jasność zachęca obecnie banki komercyjne do rozważenia inwestycji w waluty cyfrowe i zbadania tokenizacji tradycyjnych aktywów na blockchainie.

Licencje dla firm kryptowalutowych

Zdj.: pixabay.com
Parlament Europejski
Europosłowie chcą sankcji na krypto

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) zauważył niedawno, że rynek kryptowalut nie zmienił się znacząco od czasu przyjęcia rozporządzenia.

Wskazuje to, że chociaż sekcja dotycząca stablecoinów jest kluczowa, to wciąż jest czas, zanim całe ramy zaczną działać.

W międzyczasie firmy kryptowalutowe mogą rozpocząć przygotowania, ubiegając się o licencje. Ciągły rozwój MiCA i aktywny udział uznanych instytucji finansowych sygnalizują nową erę regulowanych rynków kryptowalut w Europie.

Dzięki stabilności prawnej, rynek kryptowalut ma szansę stać się integralną częścią sektora finansowego.

Skrzyżowanie tradycyjnej bankowości z rozwijającym się światem kryptowalut za pośrednictwem MiCA sugeruje ostrożną, ale zdecydowaną zmianę w kierunku wykorzystania potencjału aktywów cyfrowych.

W miarę ewolucji krajobrazu legislacyjnego i dalszego dostosowywania się banków, potencjał wzrostu w branży kryptowalut wydaje się nieograniczony, odzwierciedlając dynamiczny i innowacyjny charakter tej kluczowej branży.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.