FinlioKryptowalutySensacyjna kradzież 25 milionów dolarów na Ethereum – zaskakujące fakty
Sensacyjna kradzież 25 milionów dolarów na Ethereum – zaskakujące fakty
Dwóch braci z wykształceniem MIT zostało oskarżonych o zorganizowanie wyrafinowanej kradzieży na blockchainie Ethereum. Sprawa jest szokująca ze względu na kilka szczegółów!
Amerykański Departament Sprawiedliwości zatrzymał 24-letniego Antona Peraire-Bueno i 28-letniego Jamesa Peraire-Bueno pod zarzutami spisku w celu popełnienia oszustwa bankowego i spisku w celu popełnienia prania pieniędzy.
NA CZYM POLEGAŁA KRADZIEŻ
Według prokuratorów federalnych na Manhattanie, domniemany plan był misternie zaplanowany i bezbłędnie wykonany, odzwierciedlając wiedzę oczekiwaną od absolwentów prestiżowego uniwersytetu.
Oskarżeni bracia, z wykształceniem informatycznym i matematycznym, są oskarżeni o wykorzystywanie integralności łańcucha bloków Ethereum, platformy, na której polegają miliony ludzi na całym świecie.
Według doniesień, bracia Peraire-Bueno ustanowili walidatory w sieci Ethereum, początkowo mające na celu ułatwienie zamawiania transakcji.
Kradzież wyniosła 25 milionów dolarów, a jej wykonanie zajęło zaledwie 12 sekund.
Zarzuca się im nadużywanie walidatorów w celu uzyskania dostępu do oczekujących transakcji, a następnie manipulowanie przepływem waluty elektronicznej.
Szczegóły wyrafinowanej kradzieży
Akt oskarżenia twierdzi, że oskarżeni skrupulatnie planowali exploit przez kilka miesięcy, wykorzystując swoją wiedzę do manipulowania protokołami blockchain Ethereum.
Ich przygotowania obejmowały badanie wzorców handlowych botów Ethereum, zakładanie firm-przykrywek i identyfikowanie giełd kryptowalut z luźnymi procedurami “poznaj swojego klienta” (KYC) w celu prania zysków.
Ich dokładność obejmowała nawet badanie procedur ekstradycyjnych, co podkreśla głębię ich kryminalnej dalekowzroczności.
Incydent ten jest częścią szerszego schematu kradzieży środków w przestrzeni kryptowalut. Ostatnie raporty monitorujące sankcje ONZ ujawniły, że Korea Północna wyprała 147,5 miliona dolarów w skradzionej kryptowalucie za pośrednictwem platformy Tornado Cash tylko w marcu.
Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.
Dyskusja (0 komentarzy)
Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.