Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Semrush wzmocnił swoje portfolio, nabywając większościowy pakiet akcji w Brand24

Duże przejęcie! Semrush - platforma SaaS oferująca narzędzia marketingu internetowego, niedawno wzmocniła swoje portfolio, nabywając większościowy pakiet udziałów w Brand24.

Opublikowano:
Semrush wzmocnił swoje portfolio, nabywając większościowy pakiet akcji w Brand24
Zdj.: depositphotos.com

W ramach tego posunięcia Semrush, za pośrednictwem swojej spółki zależnej Prowly, nabył około 57,58% akcji Brand24, łącznie 1 281 999 akcji za około 43 mln zł.

Całkowita wartość transakcji, w tym earn-out, szacowana jest na około 55 milionów złotych. Przejęcie to wpisuje się w ciągłe wysiłki Semrush mające na celu poszerzenie oferty produktowej i zasięgu rynkowego.

Z ponad 100 000 płacących klientów i ponad 1 milionem aktywnych zarejestrowanych użytkowników, Semrush zamierza znacznie zwiększyć bazę klientów.

Zakup Brand24 jest następstwem udanego przejęcia akcji Prowly przez Semrush w 2020 roku, które rozszerzyło globalną obecność firmy do 13 oddziałów na całym świecie, w tym jednego w Warszawie.

Ujawnione szczegóły umowy przejęcia firmy

Zdj.: rawpixel.com na Freepik
segment e-commerce
Semrush wspiera e-commerce

Umowa, podpisana między sprzedającymi a kupującym Prowly.com sp. z o.o., z SEMrush Holdings Inc. jako gwarantem, zawiera również postanowienie dotyczące wypłaty. Sprzedający są uprawnieni do otrzymania “dodatkowych świadczeń pieniężnych w łącznej wysokości 3 mln USD, płatnych w dwóch równych ratach”.

Od wartości earn-out naliczane będą odsetki w wysokości 2,5% w skali roku od dnia zawarcia umowy do dnia płatności poszczególnych części earn-out.

Zespół Brand24, w tym Michał Sadowski, Piotr Wierzejewski i Bartosz Kozłowski, będzie nadal kierował rozwojem firmy na dotychczasowych stanowiskach.

ZMIANY NA PLUS

Sadowski wyraził entuzjazm z powodu inwestycji, podkreślając, że nie zmniejszy ona ich zaangażowania w Brand24. Zapowiedział również plany powiększenia zespołu Brand24 jako jedną z pierwszych decyzji biznesowych po połączeniu z Semrush.

Przejęcie Brand24 przez Semrush nie tylko podkreśla siłę i potencjał Brand24, ale także pozycjonuje Semrush do dalszego rozwoju i innowacji w branży marketingu internetowego. Dzięki zasobom i doświadczeniu Semrush, Brand24 jest gotowy na nowy, ekscytujący rozdział w swoim rozwoju organizacyjnym, technologicznym i finansowym.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.