Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Oszust podrobił giełdę Coinbase i ukradł 37 milionów dolarów!

30-letni obywatel Indii przyznał się do winy w związku z wyrafinowanym schematem oszustwa cybernetycznego, gdzie ukradł ponad 37 mln USD za pośrednictwem fałszywej giełdy krypto!

Opublikowano:
Oszust podrobił giełdę Coinbase i ukradł 37 milionów dolarów!
Zdj.: coinbase.com

Wraz ze swoimi wspólnikami Tomar powielił legalną stronę internetową popularnej giełdy kryptowalut Coinbase, tworząc fałszywą witrynę pod łudząco podobną domeną “coinbasepro . com”.

NA CZYM POLEGAŁO OSZUSTWO

Ruch ten miał na celu oszukanie niczego niepodejrzewających użytkowników, aby myśleli, że uzyskują dostęp do prawdziwej platformy Coinbase.

Po ich wprowadzeniu cyberprzestępcy uzyskiwali dostęp do portfeli kryptowalutowych ofiar na prawdziwej stronie Coinbase, opróżniając ich konta z cennych aktywów.

Co więcej, Tomar i jego zespół podszywali się pod przedstawicieli obsługi klienta Coinbase, manipulując użytkownikami, aby podawali swoje dwuskładnikowe kody uwierzytelniające przez telefon, umożliwiając oszustom transfer kryptowalut z portfeli ofiar do portfeli znajdujących się pod ich kontrolą.

Ukradzione miliony poszły na luksusy

Zdj.: depositphotos.com
złodziej tokenów Eth
Cyberprzestępczość się rozwija

Nieuczciwie zdobyte zyski finansowały wystawny styl życia Tomara, który obejmował luksusowe przedmioty, takie jak zegarki Rolex, wysokiej klasy pojazdy, takie jak Lamborghini i Porsche, oraz ekstrawaganckie wycieczki do miejsc takich jak Dubaj. A ludzie myśleli, że inwestują na Coinbase

Zuchwały charakter działalności przestępczej Tomara podkreśla skala oszustwa i ostentacyjne wykorzystanie skradzionych funduszy. Wyrafinowanie oszustwa służy jako wyraźne przypomnienie o zagrożeniach stwarzanych przez fałszywe strony internetowe, które często mogą być nie do odróżnienia od legalnych.

Fałszywka była zaprojektowana tak, aby imitować Coinbase, nakłaniając nieświadome ofiary do wpisania danych logowania.

Aby nie paść ofiarą takich zagrożeń, użytkownicy powinni powstrzymać się od klikania w linki otrzymane w korespondencji e-mail, skrupulatnie weryfikować poprawność adresów URL, korzystać z cold walletów kryptowalutowych i używać systemu antywirusowego wyposażonego w moduł antyphishingowy.

Przyznanie się Tomara do udziału w spisku mającym na celu popełnienie oszustwa elektronicznego przybliża rozwiązanie sprawy, chociaż nie został on jeszcze skazany. Surowość potencjalnej kary 20 lat pozbawienia wolności odzwierciedla wagę przestępstw i znaczną szkodę finansową wyrządzoną ofiarom.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.