Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Niesamowity wzrost AVAX! Co kryje się za tym rajdem?

Jedna z głównych światowych kryptowalut notuje fenomenalne wyniki, dowożąc dwucyfrowe stopy zwrotu. Poznaj, czym jest Avalanche i dlaczego tak bardzo rośnie!

Opublikowano:
Niesamowity wzrost AVAX! Co kryje się za tym rajdem?
Zdj.: depositphotos.com

Kryptowaluta Avalanche niedawno doświadczyła ogromnego wzrostu cen, napędzanego ekscytacją związaną z zatwierdzeniem spot BTC ETF. Jednak pojawiły się obawy dotyczące trwałości rajdu AVAX pośród mieszanej reakcji rynku. Obecna wycena AVAX oscyluje wokoło 40 dolarów za token, co odzwierciedla imponujący wzrost w relatywnie krótkim czasie.

Jak uniknąć ryzyka?

Pamiętajmy, że inwestowanie w altcoiny wiąże się z wysokim ryzykiem. Zachęcamy do lektury naszego poradnika: “Jak ograniczyć ryzyko, inwestując w altcoiny?”

Pomimo tego wzrostu, bliższa analiza ruchu cen AVAX w ciągu ostatniego miesiąca ujawnia nieco niedźwiedzi trend, charakteryzujący się niższymi dołkami i niższymi szczytami. Wskaźnik siły względnej (RSI) dla AVAX również spadł w tym okresie, sygnalizując malejący wzrost. Chociaż wolumen społecznościowy wokół AVAX wzrósł, sygnalizując wzmożone dyskusje i interakcje, nastroje delikatnie spadły. W każdym jednak razie wycena jest na relatywnie wysokich poziomach.

Skąd popularność Avalanche?

W środku akcji cenowej sieć Avalanche była świadkiem gwałtownego wzrostu aktywności w branży NFT. Mennica z kolekcji SteadyNFT zdołała wygenerować imponujący przychód w wysokości 430 000 USD w zaledwie 6 minut. Ten napływ aktywności NFT może mieć pozytywny wpływ na sieć Avalanche, potencjalnie przyciągając więcej twórców do platformy kryptowalutowej w przyszłości.

Zdj.: depositphotos.com
symbol kryptowaluty avax
Avalanche to jeden z najwyżej skapitalizowanych altcoinów na całym rynku

Poza NFT ogólna aktywność i wolumen transakcji w sieci Avalanche również odnotowały wzrost w ostatnich miesiącach. Ten wzrost aktywności w sieci dobrze wróży AVAX, wzmacniając jego pozycję w szerszym krajobrazie kryptowalut.

Innym topowym altcoinem legitymującym się znakomitymi wynikami jest oczywiście Solana, co opisaliśmy w artykule: Solana rośnie w siłę – czy zagrozi samemu Ethereum?. Generalnie niedawne wzrosty na rynku krypto można przypisać grze pod utworzenie pierwszych spotowych ETF-ów na Bitcoina.

Łyżka dziegciu w beczce miodu…

Jednak nie wszystkie aspekty wydajności Avalanche wykazały pozytywne dostosowanie. Podczas gdy sektor DeFi sieci, mierzony wolumenami Total Value Locked (TVL) i Decentralized Exchange (DEX), wykazywał tendencję wzrostową, aktywność deweloperska odnotowała spadek. Ten spadek aktywności deweloperskiej sugeruje, że nowe aktualizacje i aktualizacje w sieci mogą być opóźnione, co może stanowić wyzwanie dla Avalanche w przyciąganiu nowych użytkowników w przyszłości.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.