Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Narodowy Bank Polski traci dotychczasowego rzecznika prasowego

Znany w polskim środowisku PR rzecznik Wojciech Andrusiewicz odchodzi z Narodowego Banku Polskiego! Poznaj przyczyny jego rozstania z NBP po bardzo krótkim czasie pracy!

Opublikowano:
Narodowy Bank Polski traci dotychczasowego rzecznika prasowego
Zdj.: flickr.com

Wojciech Andrusiewicz, znana postać polskiego public relations, ogłosił niedawno swoje odejście z Narodowego Banku Polskiego, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego przez krótki okres od listopada 2023 roku.

Info

Przed objęciem stanowiska w NBP, Andrusiewicz pełnił funkcję rzecznika prasowego Ministerstwa Zdrowia podczas wybuchu pandemii COVID-19, co zapewniło mu cenne doświadczenie w zakresie publicznej komunikacji kryzysowej.

Przed rozpoczęciem pracy w Ministerstwie Zdrowia, Andrusiewicz pełnił zaś funkcję rzecznika prasowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W oświadczeniu dla dziennikarzy RMF FM Andrusiewicz podziękował za pracę w NBP i ogłosił decyzję o podjęciu nowej pracy na styku mediów, komunikacji społecznej i nauki.

Zaskakująco krótka kariera w NBP

Zdj.: flickr.com
NBP napis nad drzwiami
Wejście do siedziby NBP

Odejście Andrusiewicza z NBP jest dla wielu zaskoczeniem, biorąc pod uwagę krótki okres jego kadencji. Rynek z pewnością oczekuje informacji, na przykład co do zakupu złota przez NBP.

Oznacza to dynamiczny charakter kariery w służbie publicznej i komunikacji, gdzie możliwości mogą pojawić się nagle, prowadząc do znaczących zmian w podróży zawodowej.

Wraz z ewolucją sektora finansowego i publicznego, role rzeczników i komunikatorów, takich jak Andrusiewicz, stają się coraz bardziej kluczowe w kształtowaniu percepcji publicznej i przekazywaniu informacji, zwłaszcza wobec wrażliwości rynku forex i notowań akcji.

Wraz z odejściem Andrusiewicza, NBP będzie poszukiwał nowego rzecznika, który wypełni wakat i będzie kontynuował budowanie zaufania, jednocześnie skutecznie komunikując swoją politykę opinii publicznej.

Tymczasem kolejne kroki Andrusiewicza są bardzo oczekiwane, a zarówno media, jak i opinia publiczna chcą dowiedzieć się więcej o jego nadchodzących projektach na styku mediów, komunikacji społecznej i nauki.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.