Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Im lepiej radzi sobie Sam Altman, tym większy popyt na kryptowaluty AI

Świat oszalał na punkcie sztucznej inteligencji. Gdy na nowojorskiej giełdzie akcje spółek AI osiągają rekordy, w kryptowalutowym światku największe sukcesy osiągają tokeny AI!

Opublikowano:
Im lepiej radzi sobie Sam Altman, tym większy popyt na kryptowaluty AI
Zdj.: depositphotos.com

Token Metrics, platforma wywiadowcza AI, zidentyfikowała znaczącą szansę dla tokenów kryptograficznych AI w kontekście dążenia dyrektora generalnego OpenAI, Sama Altmana, do pozyskania bilionów dolarów na nowy projekt chipów AI.

SKĄD POZYTYWNE PERSPEKTYWY

Platforma sugeruje, że jeśli Altman zabezpieczy od 5 do 7 bilionów dolarów w pozyskiwaniu funduszy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, może to doprowadzić do gwałtownego wzrostu liczby kryptowalut AI.

Według raportu The Wall Street Journal, Altman ma na celu sprostanie wyzwaniom OpenAI, w tym niedoborowi drogich chipów AI wymaganych do trenowania dużych modeli językowych stojących za systemami AI, takimi jak ChatGPT.

Token Metrics uważa, że jeśli Altman osiągnie ten ambitny cel zbierania funduszy, może to spowodować znaczny wzrost tokenów kryptograficznych AI, potencjalnie powodując, że wiele projektów AI doświadczy znacznych wzrostów cen.

Tokeny krypto mogą mieć duży potencjał

Zdj.: flickr.com
Sam Altman
Sam Altman stoi na czele rewolucji AI

Token Metrics przedstawił również pięć tokenów kryptograficznych AI z potencjałem na najbliższą przyszłość, a wśród nich znajduje się między innymi ambitny projekt Onyx. Z drugiej strony mamy zaś między innymi słynny WorldCoin.

Ocena ta jest zgodna z niedawnym uznaniem przez giełdę krypto Binance tokenów kryptowalutowych AI za zwycięską kategorię wśród inwestorów.

Binance odnotowało wzrost zainteresowania sztuczną inteligencją, o czym świadczą trendy wyszukiwania w Google i gwałtownie rosnące ceny tokenów SI.

Co więcej, ostatnie badania CoinGecko wykazały, że sztuczna inteligencja była wiodącą narracją kryptowalutową w 2023 roku. W raporcie podkreślono znaczne zyski osiągnięte przez rozmaite, ciekawe tokeny AI.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.