Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Grupa CCC znacznie poprawia rentowność i pokazuje świetne wyniki

Grupa CCC, wiodący gracz na polskim rynku sprzedaży detalicznej obuwia i znaczący producent obuwia, ogłosiła imponujące wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku obrotowego!

Opublikowano:
Grupa CCC znacznie poprawia rentowność i pokazuje świetne wyniki
Zdj.: depositphotos.com

EBITDA spółki osiągnęła 304 mln zł, znacznie przekraczając konsensus szacowany przez PAP Biznes na 217,8 mln zł. Skorygowana EBITDA wyniosła 288 mln zł, przy zysku operacyjnym na poziomie 152 mln zł, pokazując niezwykłą poprawę w porównaniu z 67 mln zł straty operacyjnej i 89 mln zł EBITDA w poprzednim roku.

HALPRICE DAJE DOBRE WYNIKI

Wzrost dynamiki sprzedaży przypisywany jest sieci sklepów HalfPrice, która odnotowała szybką ekspansję, w tym udany debiut na 11. rynku – Litwie. W pierwszym kwartale HalfPrice odnotował oszałamiający wzrost przychodów o 48%.

Przychody Grupy CCC wzrosły o 9% rok do roku do 2,256 mld zł, nieco powyżej prognoz analityków na poziomie 2,237 mld zł.

Wzrost ten przypisywany jest unikalnemu modelowi biznesowemu spółki, który integruje ofertę pełno-cenową i pozacenową, a także połączenie sklepów stacjonarnych ze sprzedażą internetową, umożliwiając zamknięty cykl produktowy w ramach grupy.

Prezes z optymizmem patrzy w przyszłość

Zdj.: pixabay.com
obuwnictwo
Polacy nie rezygnują z butów od CCC

Dariusz Miłek, prezes zarządu Grupy CCC, wyraził przekonanie co do strategicznego kierunku grupy, podkreślając rosnący udział globalnie rozpoznawalnych marek licencjonowanych oraz poprawę warunków zakupu produktów marek partnerskich.

 

Rzeczwiście, patrząc na wyniki CCC trudno nie odnieść wrażenia, że spółka odbiła się od dna, a i jej kurs giełdowy akcji należy do najlepiej wyglądających w tym roku na całym szerokim polskim indeksie giełdowym!

Miłek przewiduje rekordowe marże dla grupy dzięki silnej ofercie produktowej i zmniejszonej skali dyskontów.

Grupa CCC, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2004 r. i wchodząca w skład indeksu mWIG40, wykazała się zdyscyplinowanym podejściem do zarządzania kosztami we wszystkich liniach biznesowych.

Strategia ta, w połączeniu z wysokimi marżami brutto i koncentracją na rentowności, a nie na samym wzroście przychodów, doprowadziła do znacznej poprawy wyników finansowych grupy.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.