Zacznij pisać, a wyniki wyszukiwania pojawią się tutaj...

PLN

Ekscytujące wieści! CCC przejmuje Rawaki z Warszawy

CCC zaliczyło spektakularne odbicie cenowe na GPW. Okazuje się, że równie odważnie poczyna sobie pod względem operacyjnym! Odzieżowy gigant ogłosił bowiem przejęcie znanej firmy.

Opublikowano:
Ekscytujące wieści! CCC przejmuje Rawaki z Warszawy
Zdj.: depositphotos.com

Jeden z głównych graczy na rynku sprzedaży detalicznej obuwia w Polsce i Europie Wschodniej, czyli CCC, ogłosił zamiar nabycia 100 proc. udziałów w spółce Rawaki z siedzibą w Warszawie, znanej z handlu hurtowego i detalicznego obuwiem sportowym, odzieżą i rozmaitymi akcesoriami.

SZCZEGÓŁY PRZYJĘCIA

Jak poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, CCC przejmie pełną kontrolę nad Rawaki, która obecnie prowadzi osiem sklepów pod markami, takimi jak Roxy, Billabong i Quiksilver, o łącznej powierzchni handlowej około 800 metrów kwadratowych.

Przejęcie Rawaki ma na celu uzupełnienie i tak już szerokiego portfolio oferty detalicznej CCC, które obejmuje własne marki, takie jak Gino Rossi i Lasocki, a także marki innych firm, takie jak Adidas i Puma.

Strategiczne posunięcie CCC następuje po dobrych wynikach finansowych w czwartym kwartale roku obrotowego 2023/24, z solidnym zyskiem EBITDA w wysokości 243 mln zł i znacznym wzrostem przychodów do 2,527 mld zł.

Warto zauważyć, że marża brutto CCC odnotowała imponujący wzrost o 3,7 punktu procentowego rok do roku, sygnalizując zdrową trajektorię wzrostu firmy.

CCC to już o wiele więcej, niż tylko obuwie!

Zdj.: wikipedia.org
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
UOKiK skontroluje poczynania CCC

Oprócz sprzedaży detalicznej obuwia, CCC rozwija sieć sklepów stacjonarnych HalfPrice, oferując produkty marek premium w obniżonych cenach, a także jest właścicielem platformy internetowej Modivo, sprzedającej marki premium, w tym odzież, obuwie, kosmetyki i akcesoria do domu.

Spółka CCC jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od grudnia 2004 r. i wchodzi w skład indeksu giełdowego WIG-40. Jej akcje sporo już odrobiły od dna.

Oczekuje się, że przejęcie Rawaki wzmocni pozycję rynkową CCC, umożliwiając spółce wykorzystanie istniejącego zasięgu detalicznego Rawaki i skojarzeń z marką w celu poszerzenia zasięgu konsumentów i ulepszenia oferty produktów.

Poprzez integrację działalności Rawaki, CCC zamierza skonsolidować swoją pozycję lidera w obuwnictwie.

Ponieważ branża detaliczna nadal ewoluuje, przejęcie Rawaki przez CCC podkreśla znaczenie zarówno fizycznych sklepów detalicznych, jak i platform e-commerce w tworzeniu kompleksowego ekosystemu detalicznego.

Podobał Ci się ten artykuł?
0
0

Autor

Na rynkach giełdowych inwestuję już ponad 12 lat. Od 5 lat interesuję się również kryptowalutami. Na codzień pracuję w sektorze finansowym, więc mam bieżące rozeznanie w świecie gospodarki i ekonomii. Cenię przede wszystkim solidną analizę fundamentalną przedsiębiorstw oraz inwestowanie długoterminowe.

Czytaj więcej

Udostępnij ten artykuł

Może Cię zainteresować

Dyskusja (0 komentarzy)

Dołącz do dyskusji

Nikt jeszcze nie dodał komentarza. Zaloguj się i bądź pierwszy! Opublikuj swoje przemyślenia i rozpocznij dyskusję.

Opinie
TOP Brokerzy giełdowi
76% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.
Twój kapitał narażony jest na ryzyko
51% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne.